Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1290
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowy projekt MOPS–u

Czwartek, 18 maja 2023, 15:16
Autor: red
Świdnica: Nowy projekt MOPS–u
Fot. UM Świdnica
Nowy projekt MOPS „Ukryci w społeczeństwie – Otwarci na Świat”.

Świdnica otrzymała dofinansowanie na realizację Programu „Od zależności ku samodzielności” – edycja 2023. Środki finansowe w wysokości 48 352 zł zostaną przekazane Gminie w ramach dotacji przyznanej przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Głównym celem Programu jest umożliwienie osobom z zaburzeniami psychicznymi przezwyciężenie trudnej sytuacji życiowej w jakiej się znalazły, której własnym staraniem, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości nie są w stanie samodzielnie pokonać.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przystąpił do konkursu z projektem pt. „Ukryci w społeczeństwie – Otwarci na Świat”, który zakłada stworzenie kompleksowego systemu wsparcia dla osób dorosłych, w wieku od 30 do 60 lat, funkcjonujących z trudnościami w obszarze zdrowia psychicznego oraz ich rodzin i opiekunów. Zaproponowane działania będą kierowane bezpośrednio do osób chorych, które dzięki udziałowi w zaplanowanych formach wsparcia, pracować będą nad poprawą funkcjonowania w społeczeństwie. Podejmowane będą działania aktywizujące uczestników w sferze społecznej, jak również w miarę możliwości na rynku pracy.

Przeprowadzona zostanie kampania społeczna skierowana na zwalczanie stereotypów, promowanie postaw zrozumienia, akceptacji i tolerancji wobec osób w kryzysie psychicznym i borykających się z trudnościami w zakresie zdrowia psychicznego.

- Dla dwóch grup zorganizowane zostaną treningi umiejętności życiowych. Zaplanowano także spotkania indywidualne ze specjalistami, zarówno dla osób z trudnościami psychicznymi, jak i dla ich rodzin i opiekunów. Zapewnione zostanie wsparcie terapeuty rodzinnego, psychologa oraz pracownika socjalnego w trakcie trwania projektu i po jego zakończeniu – mówi Violetta Kalin, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Zainteresowanych udziałem w grupach treningowych prosimy o kontakt z kierownikiem Działu Pomocy Środowiskowej MOPS, Grażyną Szulc, pod nr tel. 668 188 855.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group