Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 754
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Nowy radny zaprzysiężony

Niedziela, 30 października 2016, 13:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 października 2016, 9:49
Autor: red
Marcinowice: Nowy radny zaprzysiężony
Fot. UG Marcinowice
Na XXV Sesji Rady Gminy Marcinowice nowy radny uroczyście ślubował.

Waldemar Krzyśków na środowej sesji złożył uroczyste ślubowanie, uzupełniając grono radnych Rady Gminy Marcinowice. Pan Waldemar był jedynym kandydatem w wyborach uzupełniających zarządzonych na 2 października br. Na co dzień jest również sołtysem wsi Strzelce.

Podczas sesji podjęto również uchwałę w sprawie przyjęcia programu współpracy Gminy Marcinowice z organizacjami pozarządowymi i pomiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego oraz uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy na 2016 r.

Wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski przedstawił bieżące zadania inwestycyjne przeprowadzane w gminie.
- Zakończone zostały prace na świetlicy w Białej i w Goli Świdnickiej, trwa remont na świetlicy wiejskiej w Zebrzydowie, rów w Wirkach jest w trakcie budowy. Gmina otrzymała promesę i będzie przystępowała do budowy drogi w Sadach – mówił wójt gminy.

Na koniec dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk poinformował radnych o organizowanym II Marcinowickim Turnieju Listopadowym z okazji święta Niepodległości, który odbędzie się 10 listopada 2016 r. o godz.: 11:00 w Zespole Szkół w Marcinowicach. Do turnieju zaproszone są szkoły podstawowe Gminy Marcinowice oraz uczniowie klas I i II gimnazjów powiatu świdnickiego oraz Stowarzyszenia Gmin Ślężańskich.
- Tak jak w ubiegłym roku, tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia w Urzędzie Gminy pojawi się betlejemskie światełko pokoju, po które każdy mieszkaniec będzie mógł przyjść – poinformował dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group