Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nowy rok, nowe inwestycje

Poniedziałek, 5 lutego 2018, 9:35
Aktualizacja: 11:37
Autor: red
Gmina Żarów: Nowy rok, nowe inwestycje
Fot. UM Żarów
Budowa Centrum Przesiadkowego w Żarowie, wykonanie dróg rowerowych, ciągów pieszych wraz z oświetleniem, budowa kanalizacji w Mrowinach i Kalnie, rewitalizacja miasta, zdegradowanych terenów i przebudowa dróg w mieście, zagospodarowanie terenów wolnej przestrzeni w Żarowie, rewitalizacja parku miejskiego z boiskiem sportowym, budynków wspólnot mieszkaniowych, budowa kolejnych chodników, oświetlenia ulicznego, rozbudowa żłobka miejskiego, budowa boiska przy szkole w Imbramowicach, otwarte strefy aktywności na wsi, rozbudowa świetlic wiejskich i renowacja zabytków.

To kilka z najważniejszych zadań inwestycyjnych, które będą realizowane w 2018 roku na terenie gminy Żarów. Część z nich już się rozpoczęła i zadania będą kontynuowane również w tym roku. Otrzymaliśmy już potwierdzenie o przyznaniu dofinansowania na kolejne zadania, które także rozpoczną się w 2018 roku. O planach na nowy rok mówił burmistrz Leszek Michalak podczas tradycyjnego spotkania noworocznego.

Nie zabrakło także podsumowania najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w 2017 roku.
- Minął kolejny rok wytężonej pracy na rzecz naszych mieszkańców. W 2017 roku rozpoczęliśmy realizację priorytetowych inwestycji. Ze względu na ich rozmiar ich realizacja zakończy się w 2018 roku. Pozyskaliśmy kolejne dofinansowania, które zostały przeznaczone na najważniejsze zadania inwestycyjne. Były to termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Żarowie, przebudowa świetlic wiejskich w Mrowinach, Przyłęgowie i Mielęcinie, zakup dwóch nowych wozów strażackich, budowa kanalizacji w Łażanach i pierwszy etap w Mrowinach, remonty dróg, budowa ścieżek rowerowych i zintegrowanego centrum przesiadkowego oraz ronda. Tak duże wsparcie zewnętrzne na różnego rodzaju projekty dało możliwość zrealizowania większej ilości zadań i inwestycji. Między innymi dzięki temu od kliku lat sukcesywnie wzrasta budżet gminy, a plan na 2018 rok wyznaczony został zarówno w zakresie dochodów jak i wydatków na rekordowym w historii gminy poziomie - podsumowywał burmistrz Leszek Michalak.

Miniony rok to także wiele zrealizowanych inwestycji ze środków własnych budżetu gminy Żarów.
- Wśród tych zadań zrealizowaliśmy remonty dróg w mieście (ul. Łokietka i Strefowa), kolejnych chodników, alejek na cmentarzu w Żarowie i Wierzbnej, placówek oświatowych, stadionu sportowego, oświetlenia ulicznego. Odnawialiśmy także zabytki w kościołach, dofinansowywaliśmy zadania z zakresu usług rehabilitacyjnych, wspieraliśmy organizacje pozarządowe i stowarzyszenia oraz kluby sportowe działające na terenie gminy Żarów. Nie możemy także zapominać o rozwoju kulturalnym naszej gminy. Wyjątkowe jubileusze, akcje charytatywne na rzecz najmłodszych mieszkańców naszej gminy, spotkania, prelekcje, wystawy i sportowy sukcesy, z których niewątpliwie największym był wywalczony przez Pawła Fajdka złoty medal mistrzostw świata. Emocji nie brakowało. Bardzo sprawnie działały także fundusze sołeckie, co widać po ilości inwestycji i zadań zrealizowanych na terenach wiejskich - dopowiadał burmistrz Leszek Michalak.

Spotkanie noworoczne było także okazją do rozstrzygnięcia konkursu "Sportowe Indywidualności gminy Żarów. Burmistrz Leszek Michalak uhonorował najlepszych sportowców, a Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przyznał nagrodę specjalną oraz tytuł "Przyjaciela Roku" firmie Colorobbia Polska z żarowskiej podstrefy ekonomicznej.

Życzenia zgromadzonym gościom przekazali Wojciech Murdzek poseł na Sejm RP, Marek Dyduch radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, a w imieniu poseł na Sejm RP Anny Zalewskiej list odczytała radna powiatu świdnickiego Urszula Ganczarek.

Wspólne spotkanie zakończył toast i życzenia noworoczne, które zgromadzonym gościom składali burmistrz Leszek Michalak i Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group