Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 896
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowy rok, nowe inwestycje w gminie Żarów

Środa, 11 stycznia 2017, 7:48
Autor: red
Żarów: Nowy rok, nowe inwestycje w gminie Żarów
Fot. UM Żarów
Rewitalizacja kolejnych budynków w mieście, budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego, nowe ścieżki rowerowe i chodniki, przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych, modernizacje i remonty dróg, termomodernizacja żarowskiej podstawówki, rozbudowa przedszkola miejskiego i zakup kolejnego nowego samochodu dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

W tym roku na najważniejsze inwestycje planuje się wydać ponad 20 milionów złotych. Będą one sukcesywnie realizowane w 2017 roku, a niektóre z nich zapewne jeszcze kontynuowane w następnym roku. Na część z nich są już oficjalnie przyznane środki finansowe, które gmina pozyskała w ramach wniosków unijnych. O planach na nowy rok mówił burmistrz Leszek Michalak w czwartek, 5 stycznia podczas tradycyjnego już spotkania noworocznego.

Nie zabrakło także podsumowania najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w 2016 roku. - Z pewnością był to rok intensywnej pracy na rzecz naszych mieszkańców. Podjęliśmy wiele ważnych decyzji, zrealizowaliśmy kolejne przedsięwzięcia i inwestycje, które będą kontynuowane także w następnych latach. Pozyskaliśmy kolejne środki pozabudżetowe na zadania inwestycyjne, których realizacja rozpocznie się w 2017 roku. To był także kolejny rok wzrostu budżetu i rozwoju gospodarczego. Po raz pierwszy w historii naszej gminy rok 2016 zamknęliśmy dochodami w wysokości ponad 50 milionów złotych. Był to także rok składania wniosków unijnych i podpisywania pierwszych umów. Rok 2017 będzie to czas uruchomienia dotacji unijnych na przebudowę naszego miasta. Nie możemy także zapominać o rozwoju kulturalnym naszej gminy. A w tej sferze działo się bardzo dużo dobrego. Imprezy kulturalne i sportowe, turnieje, uroczystości i wyjątkowe jubileusze. Było w czym wybierać - podsumował burmistrz.

Spotkanie noworoczne było także okazją do rozstrzygnięcia konkursu "Sportowe Indywidualności gminy Żarów. Burmistrz Leszek Michalak uhonorował najlepszych sportowców, a Tomasz Pietrzyk zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przyznał nagrody specjalne oraz tytuł "Przyjaciela Roku" firmom: Electrolux Polska oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park".

Wspólne spotkanie zakończył toast i życzenia noworoczne, które zgromadzonym gościom składali burmistrz Leszek Michalak i Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group