Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 879
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Nowy rok szkolny 2014/2015 z nowymi zabawkami i pomocami dydaktycznymi dla przedszkolaków

Piątek, 29 sierpnia 2014, 14:16
Aktualizacja: 14:19
Autor: red.
Gmina Marcinowice: Nowy rok szkolny 2014/2015 z nowymi zabawkami i pomocami dydaktycznymi dla przedszkolaków
Fot. UG Marcinowice
Już od 1 września dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych znajdujących się w Szkole Podstawowej w Strzelcach i Marcinowicach rozpoczną rok szkolny wraz z nowymi pomocami dydaktycznymi, zabawkami i wyposażeniem.

W październiku 2013 roku wspólnie z dyrektorami szkół oszacowano łączne potrzeby oddziałów przedszkolnych, którym organem prowadzącym jest wójt gminy Marcinowie. W związku z czym w ramach projektu zakupiono wyposażenie do 4 oddziałów przedszkolnych tj. komputery, tablice interaktywne, zabawki, pomoce dydaktyczne, materiały papiernicze oraz dostosowano pomieszczenie kuchni i toalety do potrzeb najmłodszych. W chwili obecnej zakończono prace przy organizacji placów zabaw znajdujących się przy ww. szkołach. W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców położono bezpieczną nawierzchnia na placach zabaw, doposażono je o nowe elementy oraz ogrodzono. Zadanie dotyczące zagospodarowania przestrzeni placu zabaw zostało zrealizowane przez Firmę DABRO-BAU. Wszystkie pomoce dydaktyczne, zabawki i artykuły papiernicze zrealizowała Firma Gadżet s.c. Doposażenie oddziałów w sprzęt RTV, AGD zrealizowała Firma TRADYCJA I.B.

- Edukacja przedszkolna nadal wymaga szczególnego wsparcia. Wierzymy, że na tym nie zakończymy naszej pracy związanej z modernizacją oddziałów przedszkolnych na terenie naszej gminy. Przed rozpoczęciem każdego nowego roku szkolnego przeprowadzamy wizytację szkół i widzimy jak one się zmieniają. Jest jeszcze wiele do zrobienia jednak z roku na rok widoczne są coraz to większe efekty naszej pracy – podkreśla Jerzy Guzik, wójt gminy Marcinowice. Całkowita wartość zadania to ponad 340 tyś. zł. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Poddziałania 9.1.1 „Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej”. Całość sfinansowana została ze środków UE.

(UG Marcinowice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group