Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nowy rozdział w dziejach turystki w gminie Strzegom otwarty

Środa, 10 grudnia 2014, 7:59
Aktualizacja: 14:02
Autor: red.
Strzegom: Nowy rozdział w dziejach turystki w gminie Strzegom otwarty
Fot. UM Strzegom
Dokładnie w pierwszą niedzielę grudnia, o godz. 8:30 w budynku CAS „Karmel” adepci sztuki przewodnickiej przystąpili do egzaminu podsumowującego trwające od 6 czerwca br. szkolenie dla przewodników turystycznych obszaru LGD Szlakiem Granitu.

Egzamin składał się z części pisemnej – testu, oraz praktycznej - „spaceru” po Strzegomiu. Osoby, które z wynikiem pozytywnym zaliczyły szkolenie otrzymały z rąk Zbigniewa Suchyty, Burmistrza Strzegomia stosowne zaświadczenie, uprawniające do prowadzenia wycieczek po obszarze LGD „Szlakiem Granitu”. Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego – Wioletta Urban wręczyła przewodnikom pamiątkowe upominki w postaci literatury związanej z historią naszej małej ojczyzny.

Przypominamy, że organizatorem szkolenia była Gmina Strzegom w ramach pomocy otrzymanej z EFRROW na operację z zakresu małych projektów, w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”, objętego PROW na lata 2007-2013. Podmiotem realizującym szkolenie na zlecenie organizatora było Przedsiębiorstwo „Bartek” Bartłomiej Ranowicz z Wałbrzycha. Szkolenie obejmowało 225 godzin zajęć teoretycznych i 15 zajęć praktycznych w formie 10 wycieczek autokarowych oraz 5 wycieczek pieszych. W trakcie zajęć plenerowych uczestnicy pod okiem instruktora samodzielnie oprowadzali pozostałych członków po wybranych odcinkach tras, rozsławiając Strzegom „po morzach i oceanach świata”. Każdy z uczestników w okresie 3 lat od dnia zakończenia szkolenia będzie na zlecenie Gminy Strzegom nieodpłatnie świadczył usługi przewodnika turystycznego w łącznej wysokości 60 godzin. Wykaz przewodników turystycznych będzie dostępny w Wydziale Kultury, Sportu i Promocji w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu oraz Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Kościuszki 2. Przedmiotowe szkolenie było pierwszym od 1945 r. kursem przewodnickim w Strzegomiu. W związku z powyższym wydarzenie z ostatniej niedzieli zapisało się złotymi zgłoskami w ponad 770-letniej historii naszego pięknego miasta.

(Łukasz Grzelik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group