Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rogoźnica: Nowy samochód dla OSP Rogoźnica

Środa, 29 października 2014, 7:36
Aktualizacja: 11:37
Autor: red.
Rogoźnica: Nowy samochód dla OSP Rogoźnica
Fot. użyczone
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźnicy nie kryją wielkiego zadowolenia z zakupu nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Na forach internetowych piszą – nasz maluszek już jest.

Cóż, to wcale nie maluszek, a średni wóz ratowniczo – gaśniczy, który będzie służył wszystkim potrzebującym pomocy w wypadkach samochodowych, pożarach i w innych trudnych sytuacjach naszych mieszkańców. Jest bardzo dobrze wyposażony w sprzęt nie tylko gaśniczy, ale także ratowniczy – m. in. w aparaty tlenowe i nożyce. W zakupie tego samochodu dofinansowaniem wsparli gminę Strzegom: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i MSW, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej i marszałek województwa dolnośląskiego.

Strażacy z Rogoźnicy przygotowali się starannie na przyjęcie nowego samochodu i poprzez własną pracę wyremontowali i wymalowali garaż remizy, w której będzie stacjonował ich maluszek. - Kiedy widzę radość strażaków, to aż serce rośnie, bo dla tak odważnych ludzi warto inwestować w nowoczesny sprzęt, by pomagali ludziom w klęskach żywiołowych – mówi burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Na terenie gminy mamy cztery jednostki, które są w krajowym systemie ratowniczo – gaśniczym. Trzy z nich mają już nowe samochody ratowniczo – gaśnicze tj. Stanowice, Strzegom i Rogoźnica. W planach jest zakup czwartego samochodu dla ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowie. Nastąpi to w roku 2016. Podjęto także działania, by po wybudowaniu w Jaroszowie Centrum Sportowo – Kulturalnego z remizą strażacką włączyć Ochotniczą Straż Pożarną z Jaroszowa do krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego i tym samym starać się o zakup nowego samochodu dla tej jednostki.

- Dziękujemy strażakom ze wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, a jest ich na terenie naszej gminy 11 (OSP Strzegom, OSP Stanowice, OSP Goczałków, OSP Rogoźnica, OSP Olszany, OSP Granica, OSP Tomkowice, OSP Żelazów, OSP Kostrza, OSP Jaroszów i Herbapol Stanowice) za ich wielkie poświęcenie i odwagę, z jaką biorą udział we wszystkich akcjach ratowniczych. Na was zawsze można liczyć! Dziękuję Urszuli Olszewskiej - prezes zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Strzegomiu oraz Ryszardowi Wiklińskiemu - komendantowi gminnemu zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Strzegomiu za wielkie zaangażowanie w pozyskanie środków zewnętrznych na zakup samochodu dla OSP Rogoźnica – konkluduje burmistrz Strzegomia. Samochód kosztował blisko 767 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group