Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tworzyjanów: Nowy samochód dla OSP Tworzyjanów

Niedziela, 17 lipca 2016, 17:21
Autor: red
Tworzyjanów: Nowy samochód dla OSP Tworzyjanów
Fot. UG Marcinowice
Na sesji radni jednogłośnie zdecydowali o przystąpieniu gminy Marcinowice do partnerstwa w ramach realizacji projektu „Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Do projektu włączyło się 11 gmin z 5 powiatów: świdnickiego, lubańskiego, jaworskiego, wołowskiego oraz dzierżoniowskiego. Liderem projektu jest gmina Świdnica. Adresatami projektu są jednostki OSP funkcjonujące w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

W ramach projektu gmina Marcinowice planuje zakupić lekki samochód ratowniczo-gaśniczy z przeznaczeniem dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tworzyjanowie.
- Dziękuję Państwu radnym za jednogłośne poparcie starań w kwestii doposażenia jednostek OSP. Przystępując do partnerskiego projektu, mamy duże szanse pozyskać środki zewnętrzne na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Tworzyjanów. Nowy pojazd umożliwi zadysponowanie do zdarzeń o 5 ratowników więcej oraz daje możliwość udziału w dwóch różnych zdarzeniach jednocześnie. To kolejny krok ku polepszeniu bezpieczeństwa w naszej gminie. Jestem przekonany, że wspólnie z Radą Gminy Marcinowice uda się pozyskać środki na doposażenie i wzmocnienie wszystkich jednostek OSP – podkreśla wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

Podczas sesji Komendant Gminny OSP Arkadiusz Kulig przedstawił atuty płynące dla bezpieczeństwa gminy z racji przystąpienia do projektu oraz dane techniczne pojazdu i jego wyposażenia.
- Tworzyjanów i okolice położony jest w obszarze, gdzie jednostki PSP dojeżdżają w czasie powyżej 15 minut. Sprawna i doposażona w dodatkowy samochód jednostka OSP skróci czas udzielenia pomocy poszkodowanym do 8 minut. Ponadto lekki samochód będzie miał lepsze możliwości poruszania się w obszarach zalanych przez gwałtowne opady deszczu, czy na drogach, gdzie doszło do powalenia drzew – informuje Komendant Arkadiusz Kulig.

Projekt realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Wartość przedsięwzięcia w zakresie gminy Marcinowice wynosi do 250 000 zł. Procent dofinansowania z RPO WD 2014-2020 to 64%. Pozostałą kwotę zabezpieczy gmina Marcinowice w budżecie na 2017 rok, w którym to planowana jest realizacja projektu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group