Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nowy samochód dla strzegomskiej policji

Wtorek, 4 lutego 2014, 8:02
Autor: red.
Strzegom: Nowy samochód dla strzegomskiej policji
Fot. UM Strzegom
Dzięki stałej współpracy Policji z Urzędem Miejskim w Strzegomiu po raz kolejny funkcjonariusze Komisariatu Policji wzbogacili się o nowy sprzęt, który będzie służył poprawie bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Uroczyste przekazanie oznakowanego pojazdu marki KIA CeeD odbyło się 31 stycznia na parkingu Strzegomskiego Centrum Aktywności Społecznej "Karmel". Poświęcenia pojazdu dokonał ks. Marek Żmuda, proboszcz parafii pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej z Góry Karmel.

Po przecięciu przez dzielnicowych wstęgi opasającej pojazd, kluczyki do wozu przekazał na ręce funkcjonariuszy Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia w asyście Krzysztofa Niziołka, komendanta Powiatowego Policji, Andrzeja Dobiesa, komendanta Komisariatu Policji w Strzegomiu, Wiesława Witkowskiego, zastępcy burmistrza, radnych Rady Miejskiej, pracowników urzędu i sołtysów.

- Sprawy bezpieczeństwa są dla naszej lokalnej społeczności niezmiernie ważne. Pomoc przy remoncie Komisariatu Policji, dofinansowanie zakupu pojazdów, potrzebnego sprzętu, komputerów, to najważniejsze działania podejmowane przez nasz samorząd. Wsparcie dla policji ma wymierne efekty w ich pracy, bo jak potwierdzają dane statystyczne, strzegomscy policjanci są skuteczni w działaniu i osiągają wysokie wyniki w powiecie świdnickim - zaznaczył Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Samochód jest przeznaczony dla dzielnicowych. Pojazdy, które umożliwiają szybkie i skuteczne podjęcie interwencji są podstawowym wyposażeniem jednostek interwencyjnych.

- Komisariat Policji w Strzegomiu obsługuje tygodniowo od 90 do 110 interwencji, zgłoszonych przez mieszkańców. Samochód jest nam potrzebny z uwagi na to, że gmina Strzegom obejmuje miasto i 22 wsie, a dzielnicowi gros swoich czynności wykonują w terenie - zaznacza aspirant sztabowy Marcin Jabłoński, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Strzegomiu.

Partycypacja gminy Strzegom w zakupie radiowozu wyniosła 34.239,89 złotych, czyli 50% wartości pojazdu. Kolejne 50% - to wkład Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Doposażenie Komisariatu Policji w Strzegomiu w nowy radiowóz zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Strzegom, zwiększy skuteczność działania funkcjonariuszy i ułatwi im pracę w terenie.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group