Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zebrzydów: Nowy samochód strażacki dla OSP Zebrzydów

Poniedziałek, 24 czerwca 2013, 7:44
Autor: red.
Zebrzydów: Nowy samochód strażacki dla OSP Zebrzydów
Fot. archiwum
Podczas ostatniej, piątkowej nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Marcinowice, radni zdecydowali o przesunięciu środków w budżecie na zakup samochodu strażackiego. To niecodzienne wydarzenie gdyż jednostka OSP Zebrzydów, należąca do KSRG, wzbogaci się o nowy wóz bojowy.

Jeszcze w czerwcu br. zostanie ogłoszony przetarg w wyniku którego wyłonimy dostawcę samochodu. Szacunkowa wartość samochodu opiewa na kwotę ok. 600 tys. zł. Druhowie OSP z Zebrzydowa obecni na sesji nie kryli zadowolenia, że już wkrótce ich jednostka będzie miała nowy wóz strażacki i korzystając z okazji podziękowali wójtowi gminy Marcinowie oraz radnym za przychylność.

Pozyskane na chwilę obecną środki pochodzą z Komendy Głównej PSP 158,5 tys. zł, z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu 90 tys. zł oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu 70 tys. zł. Pozostała brakująca kwota ok. 280 tys. zł zostanie pokryta z budżetu gminy.

To będzie trzeci zakup samochodu strażackiego w przeciągu dwóch ostatnich lat. W sierpniu 2011r. OSP Marcinowice wzbogaciła się o nowy wóz bojowy Mercedes Benz Atego 1429 AF, typ GBA 2,5/16. Wartość samochodu opiewała na kwotę ok. 590 tys. zł z czego środki pozyskane to 430 tys. zł. W tym samym roku specjalny samochód pożarniczy IVECO-MAGIRUS LF 24 trafił do OSP Tworzyjanów.

Zakup kolejnego nowego samochodu strażackiego z pewnością przyczyni się do sprawniejszego i skuteczniejszego przeprowadzania akcji ratowniczo-gaśniczych na terenie naszej gminy.

(UG Marcinowice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group