Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kruków: Nowy sołtys Krukowa

Piątek, 20 września 2013, 9:16
Aktualizacja: 9:26
Autor: red.
Kruków: Nowy sołtys Krukowa
Fot. UM Żarów
Większością głosów mieszkańców nowym sołtysem Krukowa został Andrzej Grabowski. Nowy sołtys został wybrany podczas zebrania mieszkańców z burmistrzem Żarowa. Kruków był ostatnią miejscowością w gminie Żarów, w której odbywał się cykl zebrań w temacie funduszu sołeckiego.

- Nowy sołtys został wybrany jednogłośnie. To jego debiut w tej roli, ale na pewno sobie poradzi. Z pewnością będzie mógł również liczyć na wsparcie i pomoc mieszkańców - mówi Dominika Trzepla z Referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Andrzej Grabowski ma 49 lat, a jego czas wypełnia praca na gospodarstwie. Pełniąc nową funkcję zamierza bardziej zintegrować mieszkańców wsi, choć jak sam przyznaje liczy również na ich wsparcie. - Cieszę się, że ludzi mi zaufali. Naturalnie mam swój sposób na "sołtysowanie", ale na początek chcę zapoznać się z planami i pomysłami mieszkańców - tłumaczy nowy sołtys Andrzej Grabowski.

Kadencja nowego sołtysa, który zastąpił na tym stanowisku Beatę Łodej potrwa do stycznia 2015 roku. Podczas cyklu zebrań z burmistrzem Leszkiem Michalakiem mieszkańcy ustalali również zadania z funduszu sołeckiego. Sami decydowali, na co przeznaczą środki finansowe. - W większości miejscowości będą to zadania inwestycyjne. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę chodników, doposażenie świetlic wiejskich, remont boiska sportowego, ale również na działalność Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straży Pożarnych czy organizację cyklicznych imprez - dopowiada Przemysław Sikora, kierownik Referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group