Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Nowy sołtys w Lutomi Dolnej

Sobota, 20 kwietnia 2013, 11:38
Autor: red.
Lutomia Dolna: Nowy sołtys w Lutomi Dolnej
Fot. użyczone
Sołectwo Lutomia Dolna ma nowego sołtysa. Spośród trzech zgłoszonych kandydatów mieszkańcy sołectwa wybrali Izabelę Szmigiel.

Izabela Szmigiel zastąpiła długoletniego sołtysa sołectwa Lutomi Dolna Stanisława Mroczka, którego pogrzeb odbył się 20 marca br. W swoim życiu Śp. Stanisław Mroczek kierował się maksymą, że bycie sołtysem to nie obowiązek, to pasja. W 2011 roku rozpoczął czwartą kadencję, a w tym roku przypadał 15 rok jego pracy jako sołtysa Sołectwa Lutomia Dolna.

18 kwietnia spośród trzech kandydatów na nowego sołtysa (Izabela Szmigiel, Tomasz Stojko, Władysław Urbański) mieszkańcy w głosowaniu tajnym wybrali Izabelę Stojko. Łącznie oddano 76 głosów ważnych, 1 głos był nieważny. Nowa pani sołtys otrzymała 36 głosów, T. Stojko – 27, W. Urbański – 13.

Nowa gospodarz sołectwa ma 36 lat. Jest mieszkanką gminy od 2002 roku. Ma dwójkę dzieci: syna i córkę. Od 11 lat wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 45ha. W uprawach dominują zboża tj. pszenica, jęczmień i owies. Jej hobby to praca w ogrodzie, jego pielęgnacja, a także gotowanie. Jest również miłośniczką zwierząt.

- W pracy na rzecz sołectwa chciałabym naśladować swojego poprzednika, szerzej współpracować z radą sołecką, w której pracowałam w ostatnich 6 miesiącach – mówi Izabela Szmigiel nowa sołtys sołectwa Lutomia Dolna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group