Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Nowy sprzęt komputerowy

Wtorek, 22 grudnia 2020, 15:17
Autor: red
Gmina Świdnica: Nowy sprzęt komputerowy
Fot. Gmina Świdnica
Gmina Świdnica została laureatem programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Dzięki otrzymanemu grantowi zakupiono sprzęt komputerowy dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w gminie Świdnica.

W ramach projektu „Cyfrowe przedszkolaki” gmina Świdnica kupiła laptopy, które zostały przekazane do sześciu placówek przedszkolnych. To bardzo ważne udogodnienie w czasie trwającej pandemii. Sprzęt posłuży nauczycielom do prowadzenia zajęć w trybie zdalnym oraz bieżących kontaktów z rodzicami dzieci. Po przywróceniu zajęć stacjonarnych laptopy będą wykorzystywane jako pomoce naukowe w zajęciach rozwijających umiejętności cyfrowe przedszkolaków.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Na terenie gminy Świdnica PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Mikułowa – Świebodzice, która jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców w południowo-zachodniej Polsce.

Szczegółowe informacje o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” można znaleźć na stronie internetowej programu, pod adresem: www.wzmocnijotoczenie.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group