Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nowy szlak krajoznawczo–historyczny

Poniedziałek, 23 października 2023, 13:36
Autor: red
Gmina Żarów: Nowy szlak krajoznawczo–historyczny
Fot. UM Żarów
Lokalna grupa „Partnerzy z kulturą” oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zapraszają na otwarcie szlaku krajoznawczo – historycznego.

Już w niedzielę, 29 października o godzinie 10:00 spod Żarowskiej Izby Historycznej wyruszą, aby dokonać pionierskiego przejścia. Po drodze odwiedzą Żarów, Łażany, Kruków, Marcinowiczki i Imbramowice.

Odkrywcom w drodze towarzyszyć będzie Bogdan Mucha, archeolog i miłośnik lokalnej historii. To właśnie Bogdan Mucha jest odpowiedzialny za przygotowanie i opracowanie merytoryczne miejsc, znajdujących się na szlaku.

W pierwszym etapie na szlaku krajoznawczo-historycznym „Gmina Żarów jakiej nie znacie” będzie znajdowało się dziesięć miejscowości. Oprócz już wyżej wspomnianych znajdą się jeszcze Zastuże, Mrowiny, Pożarzysko, Siedlimowice, Wierzbna. Jakie tajemnice odkryją przed miłośnikami lokalnej historii o tym przekonamy się w ostatnią niedzielę października.

Po dotarciu do Imbramowic na odkrywców będzie czekał poczęstunek. Powrót z Imbramowic zaplanowano około godziny 15:00.

W ramach projektu powstanie również okolicznościowy stempel, a dla wszystkich którzy pokonają szlak „Gmina Żarów jakiej nie znacie” otrzymają odznakę zdobywcy. Wszystkie szczegóły przedstawimy podczas pierwszego przejścia szlaku.

Odkryj tajemnice Gminy Żarów

Kiedy: niedziela, 29 października

Godzina: 10:00

Miejsce: Żarowska Izba Historyczna ul. Dworcowa 3

Trasa ma około 11 kilometrów, czas przejścia około 4 godziny, w Imbramowicach

W ramach zadania „Partnerzy z kulturą”, które dofinansowane zostało ze środków Ministra Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu narodowego Dom Kultury + edycja 2023, powołano zespół zadaniowy i utworzone zostało partnerstwo lokalne. Zespół wziął udział także w cyklu szkoleń. Celem projektu, który wspólnie z partnerami realizuje Gminne Centrum Kultury i Sportu „Szlak historyczno - krajoznawczy - Gmina Żarów jakiej nie znamy” jest promocja lokalnego, kulturowego i historycznego dziedzictwa Gminy Żarów.

Na trasie ścieżki znajdą się unikatowe, ciekawe pod względem historycznym, kulturowym i przyrodniczym miejsca w Gminie Żarów. Do opisu zostały wybrane lokalizacje, które skrywają niejedną tajemnicę, a przygotowane opisy pozwolą na zachowanie ich historii od zapomnienia i edukację. Projekt ma potencjał działania długofalowego. Przede wszystkim spełni rolę edukacyjną i pokaże mieszkańcom, jak można w ciekawy sposób dbać o naszą małą ojczyznę i organizować wydarzenia o charakterze historycznym w przystępny, interesujący sposób.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group