Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1151
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nowy tor

Wtorek, 3 marca 2020, 9:27
Autor: red
Strzegom: Nowy tor
Fot. UM Strzegom
1 marca br. oficjalnie oddano do użytku odnowiony przez spółkę OSiR w Strzegomiu tor rowerowy przy ul. Parkowej.

To świetna informacja dla osób uprawiających „dirtjumping”, czyli wykonywanie skoków i ewolucji w powietrzu na rowerach MTB/BMX.
Strzegomski dirt-park ma powierzchnię ponad 800m2 i został wykonany z gotowych elementów konstrukcyjnych wraz z podłożem ze specjalnej formy. Wymiary i kształt elementów zaprojektowano zgodnie z zasadami obowiązującymi przy uprawianiu skatingu. Zostało zrobione nowe ogrodzenie obiektu, a także wykonano rewitalizację terenu wokół toru. Wykonawcą była firma BT PROJECT Sp. z o.o. z Poznania. Koszt wykonania dirt-parku wyniósł ok. 291 tys. zł.

- W naszym mieście dbamy, by młode pokolenie mogło rozwijać swoje pasje. W ubiegłym roku wybudowaliśmy jeden z najbardziej efektownych parków kalistenicznych w regionie, teraz oddajemy do użytku dirt-park, już niedługo przekażemy naszym dzieciom do użytkowania piękny plac zabaw na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji – zaznaczył burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Obiekt, administrowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o., został zaopatrzony w monitoring, co pozwoli właścicielowi dozorować jego wykorzystanie i kontrolować bezpieczeństwo uczestników.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group