Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 768
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożarzysko: Nowy wóz strażacki trafi do Pożarzyska

Niedziela, 23 lipca 2017, 13:33
Autor: red
Pożarzysko: Nowy wóz strażacki trafi do Pożarzyska
Fot. UM Żarów
Jeszcze w tym roku do strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Pożarzyska trafi nowy wóz ratowniczo–gaśniczy.

To efekt udziału gminy Żarów w projekcie partnerskim pn. "Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - projekt partnerski gmin pod przewodnictwem Gminy Świdnica" złożony wspólnie z gminami: Brzeg Dolny, Dzierżoniów, Jaworzyna Śląska, Leśna, Męcinka, Siekierczyn, Strzegom, Świdnica i Udanin. Umowy na dostarczenie nowych samochodów i sprzętów ratownictwa technicznego zostały podpisane w poniedziałek, 17 lipca w Urzędzie Gminy w Świdnicy.

Wykonawcą zamówienia jest firma Stolarczyk Mirosław Technologia Pożarnicza z siedzibą w Kielcach przy ul. Ściegiennego 268A. Spośród 7 pojazdów na podwoziu MAN typ TGM/L.2007.46.010 (4x4) jeden trafi do gminy Żarów, a dokładniej do OSP Pożarzysko. Sześć pozostałych zostanie przekazanych do gmin Świdnica, Dzierżoniów, Jaworzyna Śląska, Męcinka, Strzegom i Udanin. - O tym, jak ważna jest praca strażaków przekonujemy się każdego dnia. Do ich zadań należy nie tylko gaszenie pożarów. Straż Pożarna jest wzywana do wypadków i kolizji, do usuwania powalonych na drogę drzew, do wyważania, drzwi gdy zachodzi podejrzenie, że w domu lub mieszkaniu ktoś zasłabł oraz do pomocy przy podtopieniach i zalaniach. Z tego względu ważne jest, aby strażacy mogli w swojej służbie wykorzystywać nowoczesny i niezawodny sprzęt. A bezpieczeństwo mieszkańców to podstawa, dlatego od kilku lat systematycznie, przy współudziale pozyskanych środków finansowych oraz własnych z budżetu naszej gminy, wyposażamy jednostki w nowoczesny sprzęt - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Łączna wartość całego zadania szacowana jest na poziomie 6,563 mln zł. Projekt dofinansowany jest w kwocie 4,174 mln zł., w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group