Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1177
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowy zarząd Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich

Piątek, 27 stycznia 2012, 13:18
Aktualizacja: Sobota, 28 stycznia 2012, 7:32
Autor: red
Świdnica: Nowy zarząd Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich
Fot. red
Podczas Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich 18 stycznia wybrano nowy zarząd, który kierować będzie pracami SPiKŚ przez kolejne dwa lata.

Na czele zarządu stoi Jacek Domejko, któremu funkcję prezesa postanowiono powierzyć już rok temu. Przez ostatnie dwanaście miesięcy przygotowywał się zatem do nowej roli, uczestnicząc w spotkaniach, prowadzonych przez Edwarda Szywałę.
- Edward Szywała bardzo wysoko ustawił poprzeczkę, łatwo więc nie będzie. Na pewno wyparowaliśmy wspólnie pewien nienaruszony fundament, na który składają się tradycje wypracowane przez lata, imprezy, które a stałe wpisały się w kalendarz SPiKŚ. Ale czasy się zmieniają, przynoszą nowe wyzwania, będziemy zatem starali się im sprostać, licząc na pomoc i wsparcie doświadczonych kolegów – mówi Jacek Domejko, nowy prezes, a na co dzień dyrektor Szpitala „Latawiec”.

Funkcję wiceprezesa pełnić będzie Leszek Mazurek, który jest członkiem Stowarzyszenia od 1991 roku, a w zarządzie pracował przez cztery ostatnie kadencje, zajmując się między innymi organizacją stowarzyszeniowych imprez. On i Jacek Domejko to jedyne osoby ze „starego” zarządu, które pracować będą także w obecnej kadencji.
- Naszym założeniem było, by zaangażować młodszych kolegów, by wykorzystać ich pomysły, zapał i nowe spojrzenie. Będziemy kontynuować to, co sprawdziło się w naszej działalności, ale chcemy wprowadzać nowe elementy, zgodne z tym, czego oczekują nasi koledzy – wyjaśnia Leszek Mazurek.
I tak w skład nowego zarządu weszli: Marek Kowalski, Zbigniew Wysoczański, Piotr Kunicki i Krzysztof Płomiński. Podział obowiązków pomiędzy poszczególnych członków nastąpi na pierwszym posiedzeniu, które zaplanowano na 6 lutego.

Walne wybrało także składy Komisji Rewizyjnej i Sądu Honorowego. Do pierwszego gremium weszli Jerzy Skonieczny, Bogusław Solima i Maciej Orski. W Sądzie Koleżeńskim zasiedli Edward Szywała, Janusz Szostak i Marian Sworobowicz.

Członkowie, obecni na spotkaniu, jednogłośnie powierzyli też funkcję Przewodniczącego Świdnickiego Forum Gospodarczego Edwardowi Szywale. Zapraszanie na spotkania w Świdnicy osób ze świata polityki, nauki i kultury było jednym z jego pierwszych pomysłów w roku 1990, gdy SPiKŚ rozpoczynało swoją działalność. Przez ponad dwie dekady miasto odwiedziło wiele znakomitych osób i nikt nie ma wątpliwości, że te inspirujące, ciekawe spotkania trzeba kontynuować.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group