Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1319
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowy znaczek turystyczny

Wtorek, 16 maja 2023, 15:00
Autor: red
Świdnica: Nowy znaczek turystyczny
Fot. organizatorzy
Od wtorku, 16 maja w Informacji Turystycznej do nabycia będzie nowy znaczek turystyczny przedstawiający altanę w Parku Młodzieżowym. Tym samym Świdnica może pochwalić się już ośmioma wzorami znaczków.

To okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Jest pamiątką z naturalnego materiału - drewna, wykonany bez użycia barwników, farb, lakierów - jest w 100 % ekologiczny. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Znaczek turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka.

Drewnianą altanę w Parku Młodzieżowym wybudowano w 1875 roku na gruzach Fleszy Ceglanej. Przez ponad 100 lat był to jeden z ciekawszych obiektów architektonicznych miasta. Wieżyczka przetrwała do XXI wieku. W roku 2005 ogrodzono ją wysokim płotem, a kilka lat później rozebrano. Prace związane z odbudową altany trwały rok, a jej oficjalne otwarcie nastąpiło 9 listopada 2022 roku.

Zapraszamy wszystkich kolekcjonerów tych drewnianych krążków do nabycia znaczka w cenie 10 zł, a wcześniej przede wszystkim do zwiedzenia miasta. Można również kupić inne znaczki: z wizerunkiem Katedry Świdnickiej, Kościoła Pokoju, wieży ratuszowej, herbu miasta, Muzeum Dawnego Kupiectwa i rzeźby srającego chłopka oraz nagrodzony w 2019 roku tytułem „Najładniejszego znaczka turystycznego” - znaczek „Świdnica – miasto Czerwonego Barona”.

Informacja Turystyczna (Rynek 39/40) czynna jest codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group