Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowym chodnikiem do szkoły

Czwartek, 28 listopada 2013, 11:21
Aktualizacja: 11:23
Autor: red.
Żarów: Nowym chodnikiem do szkoły
Fot. UM Żarów
Od kilku dni trwają prace remontowe przy poszerzaniu chodnika przy ulicy Dworcowej w Żarowie. A wszystko w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Żarowa, dla których ten odcinek stanowi główną drogę do szkoły.

- W tej chwili usuwane są stare krawężniki i wyrównywane podłoża na długości 200 metrów bieżących. Ciąg pieszy, który poszerzony zostanie do dwóch metrów szerokości obsadzony będzie również nowymi krawężnikami betonowymi. Prace wykonują pracownicy robót publicznych i prac interwencyjnych - wyjaśnia Patryk Wojak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Zniszczony chodnik przy ulicy Dworcowej w Żarowie był bolączką już od wielu lat. Jednak dopiero teraz gmina mogła przystąpić do jego modernizacji. Dlaczego dopiero teraz? - Podobnie, jak z targowiskiem miejskim, cały ten plac formalnie gmina Żarów przejęła od PKP dopiero przed miesiącem. Zdążyliśmy przejąć ten teren po indywidualnej zgodzie ministra Sławomira Nowaka, który dziś już nie pełni tej funkcji. To pozwoliło jednak z jednej strony na modernizację targowiska, która w tej chwili właśnie się rozpoczęła, a z drugiej na uporządkowanie terenu przy ulicy Dworcowej w Żarowie. W ramach tych prac wykonujemy poszerzenie chodnika tak, aby dzieci idące do szkoły z osiedla mogły bezpiecznie się po nim poruszać i nie musiały wychodzić na jezdnię - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Nowa nawierzchnia chodnikowa powstanie przy ulicy Dworcowej i na całej długości ulicy Wojska Polskiego w Żarowie. - Dla wielu najmłodszych mieszkańców naszej gminy odcinek przy ulicy Dworcowej w Żarowie stanowi główną drogę dojścia do szkoły. Liczymy, że teraz stanie się on bardziej bezpieczny nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla innych użytkowników ruchu pieszego. Bezpieczne ciągi piesze, które prowadzą do szklonych placówek powinny być zawsze kwestią priorytetową i cieszę się, że w gminie Żarów zawsze bierze się to pod uwagę - cieszy się Iwona Nieradka, radna Rady Miejskiej Żarowa.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group