Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nudno nie było

Poniedziałek, 23 września 2019, 17:32
Aktualizacja: Wtorek, 24 września 2019, 11:35
Autor: red
Świdnica: Nudno nie było
Fot. Straż Miejska Świdnica
W minionym tygodniu świdnicka Straż Miejska zrealizowała 130 interwencji.

13.09.2019r. godz. 625 operator monitoringu wizyjnego zgłosił, iż w Rynku kobieta w podeszłym wieku wysypała dużą ilość chleba, a następnie wyrzuciła pustą reklamówkę. Osoby które dokarmiają ptaki w ten sposób, są nieświadome krzywdy jaką im wyrządzają. Pieczywo zdecydowanie szkodzi ptakom. Skruszona kobieta została pouczona i jednocześnie uświadomiona o konsekwencjach zaśmiecania terenów publicznych chlebem. Gołębie nie zjadają w całości wyrzuconego pieczywa, które staje się pokarmem dla wielu szkodników.

13.09.2019r. godz. 950 – Zgłoszenie napłynęło od ekipy sprzątającej plac Grunwaldzki. Dotyczyło mężczyzny, który swoim skandalicznym zachowaniem i zaczepkami utrudniał prace. Używał słów wulgarnych w stosunku do pracujących kobiet oraz ubliżał im. Na miejscu patrol Straży Miejskiej ukarał ulicznego zadymiarza mandatem karnym.

13.09.2019r. godz. 1315 – do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie od kobiety, o tym że w kartonie nad rzeką, znajdują się trzy porzucone kocięta. Trzynastego w piątek okazałby się tragiczny dla zaledwie tygodniowych młodych, gdyby nie mieszkanka Świdnicy, która akurat spacerowała w tym miejscu. Bestialskie zachowanie człowieka, mogło doprowadzić do okrutnej, powolnej śmierci maleństw. Pozostawione w kartonowej „klatce” bez jedzenia i picia, umierałyby w męczarniach przez kilka dni.

Jeśli zdarzy się niekontrolowane powiększenie kociej lub psiej rodziny, schronisko dla zwierząt w Świdnicy pomaga znaleźć nowy dom dla młodych. Ponadto w przypadku dorosłego - płodnego zwierzęcia, można uzyskać skierowanie na sterylizację. Wszelkie informacje udziela biuro schroniska. Skierowanie objęte jest dofinansowaniem, a końcowa cena za zabieg zależy m.in. od wielkości zwierzaka. Znalezione nad rzeką młode otrzymały azyl w schronisku.

14.09.2019r. godz. 1917 – Kolejne zgłoszenie dotyczyło rzekomego spalania śmieci przy ul. Ofiar Oświęcimskich, w wyniku czego nastąpiło mocne zadymienie okolicy. Na miejscu patrol skontrolował podwórze. Okazało się, że dym wydobywał się na skutek rozpalania przydomowej wędzarni.

19.09.2019r. godz. 818 dyżurny przyjął zgłoszenie od pracownika TBS, że na klatce schodowej przy ul. Jałowcowej leży mężczyzna i utrudnia przejście. Na miejscu, patrol zastał siedzącego na schodach bezdomnego, który prosił o pomoc. Mężczyzna niedawno wyszedł ze szpitala, ale mimo wszystko nadal miał problemy z chorymi nogami, przez co nie mógł się poruszać o własnych siłach. Patrol pomógł mężczyźnie i przewiózł go do schroniska św. Brata Alberta.

18.09.2019r. godz. 1207 – do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie dotyczące kobiety, która spożywała alkohol na ławce w Rynku. Owa dama, zdecydowanie przesadziła z ilością trunku, gdyż przed przybyciem patrolu spadła z ławki. Kobieta dowiedziała się również, iż takie zachowanie jest niedopuszczalne i kończy się nałożeniem kary grzywny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group