Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: O bezpieczeństwie z przedszkolakami przed wakacjami

Piątek, 7 czerwca 2019, 15:21
Autor: red
Świebodzice: O bezpieczeństwie z przedszkolakami przed wakacjami
Fot. KPP Świdnica
Prewencyjne spotkania funkcjonariuszy świdnickiej komendy z najmłodszymi a także i młodzieżą to miły obowiązek wpisany w codzienną służbę. Policjant Wydziału Prewencji świdnickiej komendy st. sierż. Marek Furgała spotkał się z przedszkolakami. Spotkanie realizowane było w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą wpisały się już w codzienną służbę świdnickich funkcjonariuszy. Spotkania takie są tym bardziej miłe, kiedy odbiorcami są najmłodsi.

Policjanci w czasie takich wizyt rozmawiają z dziećmi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Najmłodsi mają okazję zapoznać się z wizerunkiem policjanta, zobaczyć i przymierzyć wyposażenie funkcjonariuszy.

4 czerwca st. sierż. Marek Furgała wraz z Komisarzem Lwem – maskotką świdnickiej komendy spotkali się w Publicznym Przedszkolu Niezapominajka w Świebodzicach z przedszkolakami. W czasie wizyty najmłodsi dowiedzieli się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, ale też jak bezpiecznie się kąpać i czego unikać w czasie letniego wypoczynku. St. sierż Marek Furgała przypomniał dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, rozmawiał również z przedszkolakami o bezpiecznych zachowaniach w domu, na placu zabaw czy podwórku.
Policjant oraz Komisarz Lew przypomnieli także nr alarmowe służb ratowniczych oraz w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group