Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 717
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: O budowie biometanowni

Wtorek, 27 września 2022, 13:57
Autor: red
Świebodzice: O budowie biometanowni
Fot. UM Świebodzice
W przestrzeni publicznej Świebodzic oraz mediach społecznościowych od kilku tygodni pojawiają się różne, często niezgodne z prawdą informacje dotyczące budowy Zakładu Produkcji Biometanu z Zespołem Kogeneracyjnym i Węzłem Produkcji Nawozów.

Ze względu na niepokoje społeczne i obawy jakie temat ten wywołuje wśród Mieszkańców Burmistrz Miasta Paweł Ozga zwołał w poniedziałek (26 września) konferencję prasową na której jasno określił swoje stanowisko w tej sprawie. W briefingu prasowym udział wzięli również: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska i Zagospodarowania Przestrzennego Sylwia Niedźwiecka oraz lokalne i regionalne media.

Obecnie prowadzone jest postępowanie w sprawie wydania decyzji, do 5 października trwają konsultacje społeczne w których udział może wziąć każdy Mieszkaniec naszego Miasta. Burmistrz podkreślił, że podtrzymuje stanowisko, jakie przedstawił podczas spotkań z Mieszkańcami, które odbyły się w siedzibie PZERiI na ul. Żeromskiego oraz w Szkole Podstawowej nr 2. Zaznaczył, że rozumie obawy świebodziczan. Burmistrz Paweł Ozga zapewnił, że dokumenty, które wpływają w tej sprawie od instytucji nadrzędnych są ważne, jednak dla niego najważniejszy jest wynik konsultacji społecznych, bo to jest głos Mieszkańców naszego miasta.

- Po zebraniu wszystkich dokumentów podejmę decyzję. (...) Będę stał na straży bezpieczeństwa naszych Mieszkańców – zaznaczył Burmistrz odpowiadając na zarzuty.

Burmistrz Paweł Ozga podkreślił też, że to nieprawda, iż jakakolwiek decyzja w sprawie planowanej budowy została podjęta. Po zakończeniu postępowania i przeanalizowaniu wszystkich dokumentów Burmistrz zdecyduje, biorąc pod uwagę jako priorytet zdanie mieszkańców Świebodzic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group