Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: O elektroenergetyce w Starostwie Powiatowym

Czwartek, 12 marca 2015, 8:43
Aktualizacja: 14:44
Autor: red.
Świdnica: O elektroenergetyce w Starostwie Powiatowym
Fot. użyczone
Rozwój ekonomiczny kraju wymaga modernizacji i rozbudowy sieci elektroenergetycznych. Rozwój stref przemysłowych, budowa kolejnych osiedli mieszkaniowych czy organizacja takich imprez jak Euro 2012 stwarzają dodatkowe zapotrzebowanie na energię, która dostarczana jest za pośrednictwem Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Nad planami dotyczącymi przyszłych inwestycji tej spółki, które mogą być realizowane na terenie Powiatu Świdnickiego, rozmawiali, w środę 11 marca, przedstawiciel Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. dr Andrzej Nehrebecki, wójtowie gmin z terenu powiatu oraz Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

- Program konsultacji z samorządami przeprowadzany jest na terenie całego kraju. Inwestycje, które musimy zrealizować, wymagają dobrej współpracy z gminami i powiatami. Chcemy aby nasze plany były jasne, przejrzyste oraz otwarte na wszelkie sugestie mieszkańców gmin na terenie których te inwestycje będą przeprowadzane – mówił ekspert PSE S.A. dr Andrzej Nehrebecki. Wejście Polski do Unii Europejskiej spowodował, że musimy modernizować nie tylko drogi i linie kolejowe. Równie ważne jest dostosowanie sieci elektroenergetycznych do zwiększonego zapotrzebowania na energię. Dlatego spotkania te organizowane są w uzgodnieniu z Wojewodą Dolnośląskim oraz Marszałkiem Województwa – podsumował spotkanie Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

Konsultacje zakończyć się mają uroczystym podpisaniem listu intencyjnego, który określać będzie ramy współpracy pomiędzy Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi i poszczególnymi samorządami Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group