Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1013
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: O hejcie i mowie nienawiści

Piątek, 26 lutego 2021, 17:07
Autor: red
Świebodzice: O hejcie i mowie nienawiści
Fot. KPP Świdnica
Trwająca pandemia COVID–19 wymusiła na nas wszystkich, ograniczenia między innymi w kontaktach interpersonalnych. Ograniczenia te dotyczą również funkcjonariuszy zajmujących się profilaktyką społeczną. Jednak policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy nie zaprzestają rozmów z dziećmi i młodzieżą wykorzystując formę zdalnej komunikacji.

Również podczas trwającej pandemii świdniccy policjanci uczestniczą w działaniach prewencyjnych na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z powiatu świdnickiego.

St. sierż. Michał Rzepecki- funkcjonariusz Wydziału Prewencji, świdnickiej komendy wykorzystując formę zdalnej komunikacji przeprowadził 24 lutego zajęcia z klasą 7 Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach, na których omówiona została problematyka hejtu, przestępczości z nienawiści oraz zagadnienia dotyczące dyskryminacji.

Niemiłe, obraźliwe, wulgarne komentarze w sieci to niestety już prawie codzienność i mroczna strona internetu. Na wpisy hejterów możemy natknąć się niemal pod każdym opublikowanym tam tekstem. Bardzo często zawierają one wulgarne wyzwiska, ośmieszanie oraz poniżanie. Podczas zajęć on-line funkcjonariusz świdnickiej komendy omówił zagrożenia płynące z internetowego hejtu, a także sposoby radzenia sobie z hejtem oraz konsekwencje prawne z nim związane.

Głównym celem spotkań on-line z policjantami jest zapewnienie dostępu uczniom szkół do profilaktyki również podczas zdalnego nauczania. Świdniccy policjanci zapowiadają kolejne zajęcia profilaktyczne w tej formie dla uczniów szkól powiatu świdnickiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group