Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1330
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: O kolejnych inwestycjach

Poniedziałek, 18 września 2023, 7:40
Autor: red
Żarów: O kolejnych inwestycjach
Fot. UM Żarów
O kolejnych ważnych inwestycjach rozmawialiśmy z posłem na Sejm RP Marcinem Gwoździem. Wizyta posła RP w Urzędzie Miejskim w Żarowie była okazją, aby porozmawiać o dalszych planach rozwoju naszej gminy.

Jesteśmy w trakcie realizacji wielu ważnych przedsięwzięć, a przed nami kolejne zadania, które wpłyną na poprawę życia naszych mieszkańców. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie posła przy budowie bezpiecznego przejścia u zbiegu ulic Wiejskiej, Chrobrego i Dworcowej w Żarowie. Choć inne inwestycje związane z gruntownymi remontami w obrębie przejść kolejowych w gminie Żarów, w związku z realizacją inwestycji w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego, zostały wstrzymane, liczymy na pomoc i współpracę w tym temacie.

- To nie jest jakaś ogromna inwestycja, ale poprawiająca bezpieczeństwo i cieszy mieszkańców oraz burmistrza. Też miałem jakiś skromny w tym udział. Trwało to tak długo, ponieważ są realizowane duże projekty, m.in. Centralny Port Komunikacyjny i 9 szprycha. Dlatego część inwestycji jest niestety odłożona na później, ale nie może tak być, że takie drobne inwestycje, które wpływają na bezpieczeństwo są odkładane. Dlatego została ta inwestycja zrealizowana i mam nadzieję, że wywoła na twarzach mieszkańców Żarowa jakiś mały uśmiech. Co do realizacji innych, równie ważnych inwestycji w obrębie przejść kolejowych, to na dzień dzisiejszy ten proces jest trochę wydłużony. Wspólnie z panem burmistrzem będziemy pracować nad tym, żeby te wszystkie inwestycje, które wpisują się w tą 9 szprychę, a będą mogły być realizowane, były realizowane – mówił podczas wizyty w Żarowie poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź.

- Wydawałoby się, że to jest prosta sprawa, stworzenie takiego bezpiecznego przejścia. Przyczyną opóźnienia powstania tej inwestycji jest bez wątpienia realizacja nowego programu związanego z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego i tu na naszym terenie od Wrocławia, 9 szprychy. Decyzja PKP zrozumiała, bo dopóki nie ma kompletu dokumentów, trudno realizować jakieś cząstkowe rozwiązania. Ale problem, który u nas występował, czyli zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców powodował, że nie ustępowaliśmy i zwracaliśmy się do każdego, kto był w stanie nam pomóc. Mówię tu o dyrekcji PKP, PKP Nieruchomości, PKP PLK i do Pana posła Marcina Gwoździa. Dzięki interwencji posła już nie tylko były plany PKP, ale również pieniądze na to się znalazły. Stąd też dziękuję PKP PLK, bo wykonali dobrą robotę, ale też Panu posłowi, który potrafił skutecznie zainterweniować – dopowiadał burmistrz Leszek Michalak.

Burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz sekretarz gminy Żarów Sylwia Pawlik rozmawiali z posłem również o planach budowy w Żarowie budynku siłowni wraz z zapleczem noclegowym dla drużyn sportowych, które trenują na naszych sportowych obiektach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group