Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: O nas się dziś nie pamięta

Piątek, 15 kwietnia 2011, 12:01
Aktualizacja: 17:35
Autor: GrA
Świdnica: O nas się dziś nie pamięta
Na zdjęciu: Bronisław Janas, Bronisława Dyczko, Kazimierz Mazij, Władysław Niepołomski, Józef Juszczyk i Zbigniew Gumienny.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Walczyli o wolność Ojczyzny, dziś rzadko się o nich pamięta. Są zapraszani na różnego rodzaju obchody i święta państwowe oraz szkolne apele, ale o ich święcie się zapomina. Dziś obchodzimy Dzień Kombatanta.

- Nikt się nami nie interesuje. Nikt nie organizuje dla nas żadnych uroczystości, dlatego ten dzień będzie wyglądał u nas, jak każdy inny. Spotkamy się może u nas w siedzibie – mówi z żalem Bronisława Dytko ze świdnickiego Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych. Świdniccy kombatanci wzięli dziś udział w obchodach innego święta – przypadającego na 16 kwietnia Dnia Sapera.

Z roku na rok świdnickich kombatantów jest coraz mniej. Jeszcze niedawno stanowili sporą rzeszę świadków i uczestników historii Polski. – Pamiętam, że jeszcze niedawno było nas ponad tysiąc – mówi Kazimierz Mazij, zastępca prezesa świdnickiego związku. Dziś zarząd miejski świdnickiego Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych liczy niecałe czterysta osób.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group