Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 728
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: O nowych projektach z partnerami z Niemiec i Węgier

Piątek, 19 sierpnia 2011, 9:42
Aktualizacja: 9:50
Autor: UM Świdnica
Świdnica: O nowych projektach z partnerami z Niemiec i Węgier
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wczoraj do węgierskiego miasta Kazincbarcika wyjechała delegacja ze Świdnicy. W wyjeździe na doroczne święto tego miasta biorą udział: Maria Kasprowicz–Gładysz, dyrektor Departamentu Infrastruktury Miasta Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Mariusz Barcicki, radny Rady Miejskiej w Świdnicy oraz odpowiadający za współpracę z partnerami w UM, Tomasz Kościów.

Spotkanie w Kazincbarcika będzie okazją do rozmów na temat planów partnerskich na lata 2012-2014, na temat nowego projektu współpracy partnerskiej, a także do omówienia propozycji partnera z Węgier, dotyczącej udziału w trzyletnim projekcie Międzynarodowego Sympozjum Sztuki.

To nie jedyny element współpracy Świdnicy z miastami partnerskimi. W ubiegłym tygodniu z roboczą wizytą do Świdnicy przyjechali przedstawiciele miasta Biberach z Niemiec. Reprezentanci władz miejskich na czele z burmistrzem Thomasem Fettbackiem oraz stowarzyszeń partnerstwa miast z obu krajów przyjrzeli się projektowi zaproponowanemu przez Świdnicę – „Partnerstwo miast – w poszukiwaniu dialogu społecznego”.

Realizacja projektu według założeń ma się odbywać w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, a zrealizuje go w 2012 roku Świdnickie Towarzystwo Partnerstwa Miast wraz z miastem Świdnica i partnerami.
Organizacje pozarządowe i inicjatywy obywatelskie, które pomagają rozwiązywać konkretne problemy odgrywają ważną rolę w miastach. Projekt ma pomóc, by organizacje z miast partnerskich wymieniały się dobrymi pomysłami i doświadczeniami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group