Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: O prawa kobiet

Piątek, 4 grudnia 2020, 7:17
Autor: red
Świebodzice: O prawa kobiet
Fot. UM Świebodzice
16 listopada 2020 r. do burmistrza miasta Świebodzice Pawła Ozgi wpłynęła petycja w sprawie powołania w Świebodzicach przy Urzędzie Miejskim stanowiska przedstawicielki ds. kobiet, jednocześnie rekomendując na to stanowisko świebodziczankę Panią Justynę Gąsior.

Burmistrz miasta Paweł Ozga wsłuchując się w bardzo ważne głosy mieszkanek Świebodzic podjął decyzję o powołaniu pełnomocnika.
Funkcja pełnomocnika ds. kobiet utworzona w naszym mieście, to działanie innowacyjne w skali regionu. Ościenne miasta nie posiadają osoby dbającej i reprezentującej wartości ważne dla kobiet - mówi Paweł Ozga burmistrz miasta.

Pani Justyna Gąsior jest szanowanym i doświadczonym filologiem polskim w Szkole Podstawowej Integracyjnej. Na co dzień bardzo zaangażowana w akcje charytatywne, społeczne. Jest liderką Szlachetnej Paczki, organizatorką dyktanda miejskiego, akcji szycia laleczek dla UNICEF, organizacji pomocy schroniskom dla zwierząt i hospicjum dziecięcym, lokalnym przedsiębiorcom, ambasadorką praw uczniowskich, ponadto działa bardzo aktywnie na rzecz kobiet, promuje działania antyprzemocowe, wspiera kobiecą twórczość artystyczną i literacką, a także staje w obronie praw kobiet.

Zadaniem pełnomocnika w Gminie Świebodzice będzie: podejmowanie działań na rzecz kobiet i równości szans, w tym w szczególności dotyczącej promocji zatrudnienia, aktywizacji zawodowej, ochrony przed przemocą oraz równouprawnienia kobiet we wszystkich dziedzinach życia oraz wspieranie kobiecej w ich twórczości artystycznej i literackiej.

Pani Justyna w dniu 2 grudnia uczestniczyła w spotkaniu z burmistrzem miasta Pawłem Ozgą, zastępcą Tobiaszem Wysoczańskim oraz sekretarz miasta Sabiną Cebulą, podczas którego odebrała nominację na stanowisko, dziękując włodarzom miasta za tak ważną nobilitację skierowała słowa uznania i szacunku mówiąc, że władza, która szanuje kobiety nie mówi za nie, tylko oddaje im głos, jestem pierwszym rzecznikiem praw kobiet ale nie ostatnim.

Dyżury pełnione przez Panią Justynę będą w poniedziałki od godz. 16:00 do 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach, przy ul. Wolności 13.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group