Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: O problemie emigracji w jaworzyńskiej bibliotece

Poniedziałek, 21 lipca 2014, 10:53
Aktualizacja: 10:58
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: O problemie emigracji w jaworzyńskiej bibliotece
Fot. SOKiBP
W poniedziałek, 14 lipca w ramach Programu Rozwoju Bibliotek i akcji „Wielokulturowość – jestem na tak!” w naszej bibliotece zostały przeprowadzone zajęcia podejmujące problem emigracji. Jedenaścioro dzieci zastanawiało się nad różnicami pomiędzy nielegalną emigracją, a legalną emigracją zarobkową.

Wspólnie wyjaśniały również same pojęcia: emigracji, imigracji i migracji. Punktem wyjścia do rozważań była historia meksykańskiego chłopca, który wraz z matką i siostrą opuszcza swoją wioskę w poszukiwaniu lepszego życia w Stanach Zjednoczonych, zawarta w książce wydawnictwa Widnokrąg pt. „Emigracja”.

Podczas pracy z atlasami geograficznymi i encyklopedią uczestnicy zapoznali się z podstawowymi informacjami dotyczącymi kultury meksykańskiej. Na zakończenie powstały też dwie duże walizki z niezbędnymi akcesoriami emigranta opuszczającego swój kraj oraz osoby wyjeżdżającej na wakacje za granicę. Celem zajęć było uwrażliwienie młodych ludzi na trudną sytuację emigrantów i imigrantów oraz uchodźców, a także kształtowanie postawy tolerancji i zrozumienia wobec różnych religii, obyczajów i kultur.

(SOKiBP)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group