Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: O różnych porach dnia

Poniedziałek, 24 października 2022, 9:17
Aktualizacja: 11:18
Autor: red
Świdnica: O różnych porach dnia
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 14 do 20 października 2022 roku.

16.10.2022r. godz.5.33 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca ulicy Zamenhofa. Mężczyzna spotkał starsza kobietę, która przechodziła chodnikiem boso i nie była w stanie powiedzieć jak się nazywa ani też gdzie mieszka. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze ustalili jak nazywa się starsza pani oraz gdzie mieszka. W związku z faktem, że nie ustalono numeru telefonu do rodziny kobiety, przekazano ją pod opiekę sąsiadce, która zobowiązała się powiadomić o całej sytuacji córkę.

16.10.2021r. godz.9.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące pojazdu parkującego na trawniku przy ulicy Kozara-Słobudzkiego w rejonie przedszkola. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

18.10.2021r. godz.14.34 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławce w rejonie ulicy Riedla. Skierowani na miejsce strażnicy obudzili mężczyznę, którym okazał się bezdomny, doskonale znany funkcjonariuszom. Mężczyzna usiadł na ławce twierdząc, że nie potrzebuje żadnej pomocy i chciał jedynie chwilę się zdrzemnąć. Już po 30 minutach mężczyzna leżał pod tą samą ławką. W związku z faktem, że kontakt z nim był utrudniony, po badaniu lekarskim został przewieziony celem wytrzeźwienia do Policyjnej Izby Zatrzymań. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

19.10.2022r. godz.6.50 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol w rejonie przystanku komunikacji publicznej na Placu Grunwaldzkim. Strażnicy na miejscu zastali nietrzeźwego bezdomnego, który wielokrotnie był karany za podobne zachowania. Po badaniu lekarskim został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań a za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

19.10.2022r. godz.9.37 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol na przystanku MPK w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Na miejsce udał się patrol straży miejskiej. Jeden z mężczyzn został ukarany mandatem karnym, drugi odpowie za swoje zachowanie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

19.10.2022r. godz.22.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące osoby bezdomnej, przebywającej w starej altance przy ulicy Kościelnej. Na miejsce udali się strażnicy, którzy zaproponowali bezdomnemu daleko idąca pomoc. Niestety mężczyzna kategorycznie odmówił twierdząc, że sam sobie da radę. Niestety w takich przypadkach nie można zmusić nikogo do zamieszkania w schronisku dla bezdomnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group