Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 580
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: O seniorach i ich przyszłości w Krzyżowej

Środa, 13 maja 2015, 9:01
Aktualizacja: 12:03
Autor: red.
Krzyżowa: O seniorach i ich przyszłości w Krzyżowej
Fot. UG Świdnica
14 maja w Krzyżowej odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Współczesne wyzwania gerontologii – podejście holistyczne ”. Patronat nad konferencja objęła m.in. wójt gminy Teresa Mazurek.

Głównym celem konferencji jest umożliwienie wymiany poglądów, prezentacja wyników badań i dobrych praktyk osobom, które zawodowo zajmują się problematyką starzenia się ludności, starości i ludzi starszych, reprezentującym zarówno różnorodne dyscypliny naukowe jak i praktykom.

,,Starość’’ to słowo, które większości ludzi kojarzy się negatywnie. Wzbudza lęk, obawę, przygnębienie, refleksję o nieuchronności przemijania. Kult ciała i promowanie młodości powodują zmianę w preferencjach społecznych i odsuwanie się osób w podeszłym wieku na margines życia społecznego. Prowadzą one do obniżenia nie tylko materialnego, ale przede wszystkim społecznego statusu i prestiżu. W historii ludzkości nie bywał on taki niski jak obecnie. Starość kojarzyła się z poważaniem, godnością mądrością, autorytetem.

Szacuje się, że w 2020 r. liczba osób powyżej 60. roku życia stanowić będzie ponad 25% ludności Polski, a w krajach Europy Zachodniej przekroczy 30%. Przedłużenie ludzkiego życia z jednej strony napawa optymizmem, z drugiej jednak pojawiają się różnego rodzaju dylematy związane ze starzeniem się. Przeciwdziałając temu, że wciąż jeszcze zbyt mało świat nauki skupia się na problemie przedłużenia sprawności psychofizycznej osób starszych, na tym, by starość mogła być okresem aktywnego i godnego życia, a nie jedynie oczekiwania na śmierć, zapraszamy do aktywnego udziału w konferencji.

Organizatorzy zapewniają dojazd autobusem na konferencję w relacji:
Świdnica – Krzyżowa – Świdnica

godz. 8.45 Świdnica, Plac Grunwaldzki przy budynku Dworca PKP
godz. 17.30 Krzyżowa, Centrum Konferencyjne przy bramie

Więcej informacji pod linkiem http://www.gmina.swidnica.pl/content/view/3455/1/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group