Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: O sprawach oświatowych i nie tylko

Wtorek, 4 kwietnia 2017, 11:39
Autor: red
Strzegom: O sprawach oświatowych i nie tylko
Fot. UM Strzegom
Za nami kolejna sesja Rady Miejskiej w Strzegomiu, którą zdominowała tematyka oświatowa.

Strzegomscy radni zagłosowali za uchwałą w sprawie przeniesienia siedziby Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu z oddziałem przedszkolnym do nowej siedziby przy ulicy Brzegowej, gdzie obecnie mieści się Gimnazjum nr 1. Opowiedzieli się również za przeniesieniem siedziby Publicznego Przedszkola nr 4 w Strzegomiu do budynku obecnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Jeleniogórskiej, co związane jest z zaplanowanym remontem przedszkola. Ponadto podjęto uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą oraz w sprawie ustalenia sieci publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie gminy Strzegom. Radni zagłosowali także za zmianami gminnego budżetu na rok 2017. Przypominamy, że z pełną treścią uchwał można zapoznać się na stronie www.bip.strzegom.pl.

Kolejnym z punktów obrad był apel strzegomskich radnych w sprawie sprzeciwu wobec zapowiadanych zmian prawa samorządowego w Polsce, który odczytała wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Marta Zięba.
- Rada Miejska w Strzegomiu stwierdza, że pojawiające się w przestrzeni publicznej zapowiedzi radykalnych zmian w samorządowym prawie wyborczym dotyczące rewizji zakresu okręgów wyborczych, ograniczenia możliwości udziału w procesie wyborczym komitetów obywatelskich, podniesienia progów wyborczych, ograniczenia kadencyjności organów wykonawczych jednostek samorządu terytorialnego, a także ograniczenia obywatelom ich konstytucyjnych praw i wolności w szczególności wynikających z art.62 Konstytucji RP – godzą w prawa obywateli Rzeczypospolitej Polskiej – mówiła radna.

Sesja była także znakomitą okazją, aby w szerszym gronie podziękować Marianowi Naydzie, wiceprezesowi spółki Zakład Usług Komunalnych, który odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Władze Strzegomia skierowały pod jego adresem słowa uznania i najlepsze życzenia.
- Marian Nayda swoją ciężką pracą wpisał się w historię gminy Strzegom. Jest osobą, której zasługi są niepodważalne, dlatego postanowiłem przyznać panu Marianowi tytuł Zasłużony dla Gminy Strzegom – mówił burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. Sesję tradycyjnie już zakończyły wnioski składane przez radnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group