Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: Obchody 100–lecia niepodległości Polski w Olszanach

Piątek, 16 listopada 2018, 9:46
Autor: red
Olszany: Obchody 100–lecia niepodległości Polski w Olszanach
Fot. UM Strzegom
W Olszanach odbyła się uroczystość z okazji 100–lecia odzyskania niepodległości, która została wspólnie zorganizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową oraz Radę Sołecką.

Obchody tej jakże ważnej dla całego narodu rocznicy rozpoczęła msza święta w kościele w Olszanach, którą odprawił ks. proboszcz Marian Kujawski. Po mszy mieszkańcy, uczniowie i nauczyciele udali się pod Pomnik Wojowników walczących o odzyskanie Ziem Polskich. Wszyscy po odśpiewaniu hymnu wszyscy złożyli wiązanki kwiatów w hołdzie za Ojczyznę.

Następnie w sali wiejskiej - w obecności ks. proboszcza, burmistrza Strzegomia - Zbigniewa Suchyty, sołtysa Olszan i radnej Stanisławy Górskiej oraz sołtysa Modlęcina Krystyny Gielaty - uczniowie szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Magdaleny Ciężki i Klaudii Rosiek zaprezentowali się w widowisku patriotycznym, które przy pomocy recytacji, pieśni, tańców i prezentacji multimedialnej opowiedziało pięknie historię Polski.

Po występie uczniów naszej szkoły, którzy za swój program artystyczny zebrali wiele oklasków, sołtys Olszan wręczyła podziękowania dla mieszkańców, którzy przyczynili się do rozwoju i upiększenia wsi. Po podziękowaniach na scenę wszedł zespół Olszaniacy, który grając i śpiewając pieśni patriotyczne, wprowadził wszystkich zgromadzonych w podniosły nastrój.

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niebytu na mapach Europy były dużym i bardzo ważnym wydarzeniem dla całej wiejskiej społeczności w naszej małej ojczyźnie – Olszanach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group