Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 630
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Obchody Dnia Sapera i Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Piątek, 14 kwietnia 2017, 11:36
Autor: red
Świdnica: Obchody Dnia Sapera i Rocznicy Zbrodni Katyńskiej
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Kilkaset osób wzięło udział w uroczystościach zorganizowanych z okazji Dnia Sapera i Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, które odbyły się 11 kwietnia w Świdnicy.

Organizatorami uroczystości był Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, III Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum nr III, opiekun związków kombatanckich Tadeusz Grabowski, władze miasta i Powiatu Świdnickiego oraz świdniccy harcerze.

Podczas uroczystości pod pomnikiem sapera przypomniano wkład saperów w zakończenie II wojny światowej oraz ich udział w późniejszych i najnowszych konfliktach zbrojnych. Po złożeniu wieńców uczestnicy, w towarzystwie orkiestry dętej, przemaszerowali na plac św. Małgorzaty. Przed Dębem Katyńskim, historię mordu na polskich oficerach, policjantach, pracownikach wymiaru sprawiedliwości i innych służb, przypomniał harcmistrz Piotr Pamuła.

W uroczystościach wzięła udział Teresa Gwara, córka oficera, któremu poświęcony jest dąb. O uroczystą oprawę zadbali harcerze i chór Pryma Voce z III LO. Na uroczystościach Powiat Świdnicki reprezentował Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group