Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 693
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Obchody po żarowsku

Sobota, 4 maja 2024, 11:59
Aktualizacja: 13:00
Autor: red
Żarów: Obchody po żarowsku
Fot. UM Żarów
3 Maja wszyscy z wielką dumą kierujemy swój wzrok na biało–czerwoną flagę, pamiętając o tradycji i historii naszego kraju oraz wszystkich bohaterach, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. To dzięki nim teraz biało–czerwona może tak dumnie powiewać.

233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętowaliśmy w Żarowie podczas uroczystej mszy świętej, która odprawiona została w intencji Ojczyzny w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. We wspólnym przemarszu patriotycznym przy asyście Żarowskiej Orkiestry Dętej udaliśmy się pod Pomnik Pamięci Narodowej, gdzie odbyły się główne uroczystości. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego okolicznościowe przemówienie z tej okazji wygłosił burmistrz Leszek Michalak.

Uroczystości zakończyły się złożeniem wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Narodowej. Jako pierwsi hołd twórcom Konstytucji oddali burmistrz Leszek Michalak wraz z burmistrzem elektem Przemysławem Sikorą oraz sekretarz gminy Żarów Sylwia Pawlik. Kwiaty pod Pomnikiem złożyli także przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny oraz radni Rady Miejskiej Anna Żurek i Waldemar Ganczarek, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Robert Jagła, Młodzieżowa Rada Miejska w Żarowie, dyrektorzy szkół i przedszkola wraz z uczniami, przedstawiciele organizacji i jednostek podległych funkcjonujących na terenie gminy Żarów, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Klubu Honorowych Dawców Krwi w Żarowie, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie, strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żarowie oraz członkowie Prawa i Sprawiedliwości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group