Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie w Świdnicy

Sobota, 2 kwietnia 2016, 8:14
Aktualizacja: 12:55
Autor: opr.red.
Świdnica: Obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie w Świdnicy
Fot. red.
2 kwietnia to Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. W tym roku miasto Świdnica przyłączyło się do obchodów i promowania akcji.

Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się  osoby chore oraz ich najbliżsi.

Obchody rozpoczęły się już dzisiaj. W Miejskim Przedszkolu Integracyjnym „Słoneczko” rodzice wzięli udział w konsultacjach ze specjalistami. A w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się parada z niebieskimi balonami.

W sobotę, 2 kwietnia zapraszamy na świdnicki Rynek na happening pod patronatem Prezydent Miasta Świdnicy. Inicjatorami tego przedsięwzięcia są rodzice dzieci niepełnosprawnych,a współorganizatorem Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie „Bliżej Ciebie". Uczestnicy wydarzenia od godziny 12.00 do 13.00 rozdawać będą mieszkańcom miasta ulotki zawierające informacje, jak prawidłowo zachować się wobec osób ze spektrum autyzmu. Rodzice będą wpinać przechodniom niebieskie wstążeczki, które są symbolem solidarności z cierpiącymi na autyzm.

Kontynuację przedsięwzięcia stanowić będą zajęcia, które odbędą się 11 kwietnia na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Z tej okazji będzie można uczestniczyć m.in. w kalamburach, przejściu przez sensoryczny tor przeszkód, czy też zabawie barwną i niezwykle popularną chustą klanzy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group