Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1039
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Obchody Święta Niepodległości w Żarowie

Wtorek, 15 listopada 2016, 12:43
Autor: red
Żarów: Obchody Święta Niepodległości w Żarowie
Fot. UM Żarów
Najpierw uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i przemarsz ulicami miasta, a potem składanie wieńców pod Pomnikiem Pamięci Narodowej oraz XVIII Festiwal Pieśni Patriotycznej.

Tak wyglądały obchody Święta Niepodległości w Żarowie. Po oficjalnych przemówieniach, Żarowianie, jak co roku wyjątkowo uczcili 98. już rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
- Dziś świętujemy 98. rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości. To święto radosne i szczególne, które ożywia i jednoczy polskie sumienia na całym świecie, budzi odruch patriotyzmu, ale też prowokuje do zadawania pytań i dociekania nieraz tragicznych odpowiedzi. Zgromadziliśmy się tutaj, w naszym żarowskim miejscu pamięci, gdyż chcemy, jak co roku, w dniu Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości uczcić wszystkie minione pokolenia Polaków, którzy za tę wolność przelewali krew. Dla tej wolności również nie wahali się ponieść największych trudów i wyrzeczeń - mówił podczas uroczystości burmistrz Leszek Michalak.

Pamięć o bohaterach narodowych uczcili przedstawiciele żarowskiego samorządu, radni Rady Miejskiej, seniorzy z Miejsko-Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, funkcjonariusze policji i strażacy z terenu całej gminy, dyrektorzy i uczniowie wszystkich placówek oświatowych, opiekunowie grup zajęciowych na świetlicach wiejskich, pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu, biblioteki, Ośrodka Pomocy Społecznej, radni z Młodzieżowej Rady Miejskiej, słuchacze żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska", seniorzy ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK, przedstawiciele Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja" i Placówki Wsparcia Dziennego "Cztery Pory Roku", Fundacji "Nasze Dzieci", żarowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group