Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Obchody w Gniewkowie

Czwartek, 14 listopada 2019, 9:14
Aktualizacja: 10:16
Autor: red
Gniewków: Obchody w Gniewkowie
Fot. UG Dobromierz
11 listopada w Gniewkowie, podobnie jak w wielu innych miejscowościach w całym kraju, odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Gminne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęła Msza święta w intencji Ojczyzny, poprzedzona złożeniem wiązanki kwiatów przed dobromierskim pomnikiem upamiętniającym bohaterów walk o niepodległość.

Po zakończeniu liturgii władze samorządowe, delegacje szkół, jednostek OSP wraz z pocztami sztandarowymi, a także przybyli mieszkańcy udali się do świetlicy wiejskiej by uczestniczyć w akademii patriotycznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał wójt Jerzy Ulbin, który w swoim przemówieniu nawiązał do bohaterskich postaw wielu pokoleń walczących o niepodległość. Następnie wspólnie z przewodniczącym, wiceprzewodniczącymi Rady Gminy oraz przedstawicielami sołectwa Kłaczyna przekazał gratulacje pani Julii Kołosowskiej - weterance II wojny światowej i honorowej obywatelce Gminy Dobromierz za awans na stopień kapitana.

Rys Narodowego Święta Niepodległości wygłosił historyk Sebastian Sukiennik. O część artystyczną zadbali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Gniewkowie, prezentując w jaki sposób interpretują takie wartości jak wolność i niepodległość.

Na wszystkich uczestników obchodów czekał biało-czerwony tort. Uroczystość była również okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu ogłoszonego przez GOKSiR pt. "Bukiet dla Niepodległej".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group