Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 1052
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Obchody w Strzegomiu

Sobota, 13 listopada 2021, 11:10
Autor: red
Strzegom: Obchody w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
11 listopada br. odbyła się tegoroczna odsłona Narodowego Święta Niepodległości w Strzegomiu. Władze miasta, zaproszeni goście oraz mieszkańcy uczestniczyli w patriotycznej mszy św. w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu, którą odprawił ks. bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej.

Następnie przy pomniku Ignacego Jana Paderewskiego odbyła się część patriotyczna z udziałem m.in. posła na Sejm RP, wiceministra klimatu i środowiska, Ireneusza Zyski i żołnierzy 10. Brygady Logistycznej z Opola. W części kulturalnej w SCK zaśpiewali i zatańczyli "Kostrzanie", zaś sekcja artystyczna Związku Strzeleckiego Oddział Strzegom przedstawiła przejmujący montaż słowno-muzyczny pt. "Niepodległość".

Tradycją tego święta jest wręczenie tytułów "Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej". W tym roku tym ważnym i zaszczytnym tytułem zostali odznaczeni: Edmund Szczepański (prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Strzegomskiej), Tomasz Smagłowski (miłośnik historii Strzegomia, pracownik SCK Strzegom), Eugeniusz Stodolak (twórca i założyciel Grupy Rekonstrukcji Historycznej Pancerni Strzegom oraz Muzeum Sprzętu Militarnego Strzegom), Teresa Kebłesz (pracownik spółki Wodociągi i Kanalizacja, członek zarządu spółki Wodociągi i Kanalizacja w Strzegomiu), Marek Jaryczewski (wiceprezes zarządu w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Strzegomiu), Urszula Olszewska (prezes Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Strzegomiu), Zenon Nieródkiewicz (jeden z najstarszych stażem członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzegomiu), Sylwester Treter (prezes zarządu OSP w Goczałkowie), Stanisław Zięba (naczelnik OSP Olszany) i Tomasz Hałajec (naczelnik OSP Rogoźnica).

Na koniec - w przepięknym koncercie - wystąpiła niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej - Grażyna Łobaszewska.

Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta dziękuje wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do tego, że ten bardzo ważny dzień dla naszej Ojczyzny mogliśmy przeżyć w sposób dumny i godny. Szczególne podziękowania należą się uczniom placówek oświatowych gminy Strzegom oraz ich opiekunom za piękną lekcję patriotyzmu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group