Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1178
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Obchody w Żarowie

Czwartek, 4 listopada 2021, 15:56
Autor: red
Żarów: Obchody w Żarowie
Fot. organizatorzy
11 listopada przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.

Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń – nasz kraj odzyskał niepodległość. Uczcijmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Burmistrz Leszek Michalak oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości w Żarowie.

Program Obchodów 11 Listopada:

→ godz. 10:00 uroczyste odsłonięcie pomnika żołnierza Wojska Polskiego chorążego Bolesława Kosteckiego, cmentarz komunalny, ul Armii Krajowej 1, Żarów

→ godz. 11:30 Msza święta w intencji Ojczyzny, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie

→ godz. 13:00 uroczystości pod Pomnikiem Pamięci Narodowej, ulica Bolesława Chrobrego, Żarów

→ godz. 14:00 XXIII Festiwal Pieśni Patriotycznej, hala sportowo-widowiskowa Gminnego Centrum Kultury i Sportu, ul. Piastowska 10a

W obchody 11 listopada włączą się również szkoły podstawowe funkcjonujące na terenie gminy Żarów. Bajkowe Przedszkole w Żarowie realizuje edukacyjno-patriotyczny projekt „Jestem małym patriotą”, w ramach którego dzieci poznają symbole narodowe, wspólnie zaśpiewają hymn jako udział w ogólnopolskim projekcie „Niepodległa do Hymnu!”, udadzą się na wycieczki do Żarowskiej Izby Historycznej, będą uczyć się tańca ludowego, a w przedszkolu odbędą się obrady Optymistycznego Sejmu Dziecięcego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie odśpiewają hymn państwowy, odbędzie się tam także uroczysta akademia i biegi niepodległościowe. W oddziałach przedszkolnych nauczyciele organizują akademię „Przedszkolak patriota”.

Aktywnie w obchody Święta 11 listopada włączy się także Szkoła Podstawowa im UNICEF w Imbramowicach. Cała społeczność szkoły odśpiewa hymn państwowy oraz dwie pieśni „Rota" i „Boże coś Polskę". Odbędzie się również konkurs plastyczny „Święto Niepodległości w naszej szkole” i gminny konkurs „List do Ojczyzny”, wykonane będą pamiątkowe kotyliony dla rodziców i znajomych, odbędzie się quiz wiedzy o hymnie, gra terenowa dla przedstawicieli wszystkich klas. Wszyscy uczniowie poznają fakty historyczne związane z odzyskaniem niepodległości.

Do wspólnego świętowania przyłączy się również Szkoła Filialna w Mrowinach Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Tutaj odbędzie się pasowanie na pierwszoklasistę, odśpiewany zostanie całą szkołą hymn państwowy, przeprowadzone będą lekcje tematyczne i przygotowane gazetki ścienne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group