Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Obostrzenia obowiązują

Czwartek, 12 listopada 2020, 17:28
Aktualizacja: Piątek, 13 listopada 2020, 8:28
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Obostrzenia obowiązują
Fot. KPP Świdnica
W związku z obowiązującymi na terenie całego kraju obostrzeniami mającymi na celu zwalczanie pandemii Covid–19, świdniccy policjanci, każdego dnia sprawdzają jak te nakazy są respektowane przez mieszkańców naszego powiatu.

Policjanci na terenie powiatu świdnickiego cały czas sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń. Mundurowych można spotkać na ulicach, targowiskach, dworcach i wielu innych publicznych miejscach. Są przede wszystkim tam, gdzie może przebywać w jednym miejscu więcej osób. Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa. Z policyjnych radiowozów ale i wież transmisyjnych na terenie całego miasta można usłyszeć komunikaty o zasadach zachowania w dobie panującej pandemii.

Najskuteczniejszą metodą walki z tym niewidzialnym wirusem pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa oraz częsta dezynfekcja rąk. Chronimy tym samym siebie i innych. Wykażmy się odpowiedzialnością. Mundurowi nieustannie będą uświadamiać mieszkańców regionu, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczyć mogą rozprzestrzenianie się COVID-19.

Policjanci odwiedzają też osoby, które są objęte kwarantanną i sprawdzają, czy pozostają w miejscu swojego zamieszkania. Kontrolują dworce autobusowe i kolejowe, pociągi czy też środki komunikacji miejskiej. W związku z zaostrzeniem przepisów w ostatnim czasie, funkcjonariusze bacznie przyglądają się mieszkańcom naszego powiatu i reagują, jeśli rażąco łamane jest prawo. To wszystko dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group