Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Obradował Komitet Sterujący ZIT AW

Niedziela, 10 lutego 2019, 7:29
Aktualizacja: 10:36
Autor: red
Dobromierz: Obradował Komitet Sterujący ZIT AW
Fot. UG Dobromierz
W Dobromierzu, na zaproszenie wójta Jerzego Ulbina, spotkali się liderzy i przedstawiciele samorządów wchodzących w skład Aglomeracji Wałbrzyskiej. Posiedzenie, któremu przewodniczył lider AW dr Roman Szełemej, odbyło się w sali widowiskowej dobromierskiego ośrodka kultury.

Poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska wystąpił z prezentacją, w ramach której przedstawił koncepcję budowy w nowym korytarzu autostrady A4 bis oraz drogi ekspresowej S35. Rozwój infrastruktury drogowej jest jednym z warunków reindustrializacji Dolnego Śląska, który tak jak i pozostałe regiony powinien mieć szybkie połączenia drogowe, kolejowe i lotnicze z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Uczestnicy spotkania zapoznali się również z planami w zakresie rozbudowy dróg na Dolnym Śląsku, opracowanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu oraz poznali wariantowe koncepcje budowy łącznika drogowego z Aglomeracji Wałbrzyskiej do S3 oraz przebiegu drogi S8 z Wrocławia do Kłodzka, które przedstawił dr Maciej Zathey - dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego.

W drugiej części spotkania Bożena Dróżdż - dyrektor Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej przedstawiła sprawozdanie z realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej w 2018 roku oraz informację nt. wydatków planowanych do realizacji w roku bieżącym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group