Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Obradowali dobromierscy rajcy

Środa, 11 kwietnia 2018, 9:08
Autor: red
Dobromierz: Obradowali dobromierscy rajcy
Fot. UG Dobromierz
Pod koniec marca br. w świetlicy wiejskiej w Czernicy odbyła się 42. sesja Rady Gminy Dobromierz.

W obradach oprócz radnych, sołtysów, kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych gminy udział wzięli: dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński, pracownik SDPŚ zajmujący się Gminą Dobromierz Maria Bajerska, radni powiatowi Violetta Chorąży i Edmund Staniewski.

Dyrektor SDPŚ Marek Olesiński poinformował o zaplanowanych działaniach, mających na celu poprawę stanu dróg powiatowych na terenie gminy w roku 2018. Prace będą podzielone na etapy. Pierwszy to etap doraźny, polegający na uzupełnieniu poboczy, które zostaną wykonane w najbliższych dniach. Natomiast z chwilą, kiedy główny wykonawca odcinka drogi S3 wykona tzw. poprzeczki, co ma nastąpić pod koniec maja, albo na początku czerwca, wtedy remontowane będą te odcinki dróg powiatowych, które zostały zniszczone przez budowę drogi S3.

Odbyła się burzliwa ponadgodzinna dyskusja, podczas której wójt Jerzy Ulbin, przewodnicząca Rady Aleksandra Luks, radni i sołtysi zgłaszali swoje uwagi dot. najbardziej uszkodzonych dróg i poboczy oraz nieprzejezdnych dróg spowodowanych atakiem zimy. W trakcie obrad przedstawiona została prezentacja multimedialna obrazująca stan dróg powiatowych na terenie Gminy Dobromierz.

Informację nt. stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego i przeciwpowodziowego za rok 2017 omówili inspektor Władysław Żołądek oraz Komendant Gminny OSP Wojciech Tarka.

W kolejnych punktach podjęto uchwałę w sprawie podziału Gminy Dobromierz na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic, numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu oraz w sprawie podziału Gminy Dobromierz na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych.

Uchwały powielają dotychczasowe rozstrzygnięcia. Do Rady Gminy Dobromierz wybieranych będzie 15 radnych w 15 okręgach wyborczych. Również tak, jak miało to miejsce dotychczas, utworzonych zostanie 5 stałych obwodów głosowania.

Radni podjęli również uchwałę w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu, która stanowi formalny początek i podstawę prawną procedury uruchamiania emisji obligacji. Określa ona ogólne warunki emisji, jest niezbędna do przeprowadzenia postępowania na wybór agenta emisji obligacji. Obligacje komunalne stanowić będą jedno ze źródeł finansowania inwestycji planowanych do realizacji w najbliższych latach.

Sesję zakończyły zgłaszane przez radnych i sołtysów wnioski i zapytania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group