Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Obradowali gminni rajcy

Wtorek, 1 marca 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Dobromierz: Obradowali gminni rajcy
Fot. www.dobromierz.pl
W piątek, 26 lutego br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odbyła się 15. sesja Rady Gminy Dobromierz.

Podczas sesji przyjęty został Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Dobromierz na 2016 rok. Gminni rajcy zatwierdzili również zmiany do statutów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu.

W ostatnim czasie kolejne sołectwa z gminy Dobromierz, podczas warsztatów zorganizowanych dla Grup Odnowy Wsi w Roztoce i w Szymanowie, opracowały Strategie Rozwoju Wsi. Strategie uzyskały akceptację zebrań wiejskich i zostały zatwierdzone przez Radę Gminy.

W związku z przystąpieniem do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji, uzupełniono Strategię Rozwoju Gminy Dobromierz na lata 2014-2020 o zadania dot. rewitalizacji. Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Dobromierz na lata 2016-2020, zwanego LPR, umożliwi aplikowanie Gminie Dobromierz i innym podmiotom z terenu gminy o środki unijne na realizację zaplanowanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych na obszarach zdegradowanych.

Radni podjęli również uchwały w sprawie:

ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjum prowadzonych przez Gminę Dobromierz oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów,

zmieniającą Plan Gospodarki Niskoemisyjnej w Gminie Dobromierz,

przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla kopalni granitu ,,Gniewków I”- obszar planistyczny ,,B”,

przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Dobromierz w roku 2016,

Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy Dobromierz na lata 2016-2020.

Obradowano także nad zmianami w budżecie na rok 2016 oraz wprowadzono zmiany do wieloletniej prognozy Gminy Dobromierz. Podczas sesji przedstawiono sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego.

Obrady tradycyjnie zakończyły wolne wnioski, zapytania i informacje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group