Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Obradowali radni

Piątek, 1 lutego 2013, 0:56
Aktualizacja: 0:57
Autor: red.
Strzegom: Obradowali radni
Fot. użyczone
Bardzo bogaty program miała sesja Rady Miejskiej, która odbyła się w dniu 30 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

W pierwszej części obrad wręczono stypendia dla 19 uczniów placówek oświatowych za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe na okres od stycznia do czerwca br. Wręczenia decyzji stypendialnych dokonali burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta i przewodniczący Rady Miejskiej – Tadeusz Wasyliszyn. - Mam nadzieję, że te stypendia przyczynią się do Waszego szerokiego rozwoju. Jesteście w tej gminie najlepsi. Ufam, że za pół roku sporo z Was znajdzie się w gronie kolejnych stypendystów – mówił burmistrz.

Stypendystami zostali: Łukasz Rydwański, Marta Dobies, Sandra Wijas, Małgorzata Kramek, Maciej Demkiewicz, Karol Kostuch, Omar Adham, Jakub Bednarski, Patrycja Duszak, Jakub Nejman, Maksymilian Pawlica, Michał Konarski, Krystian Perchun, Olga Szmidt, Remigiusz Knapik, Jakub Podlewski, Hanna Fedyczkowska, Łukasz Niemczuk oraz Martyna Lewandowska.

Prezes strzegomskiego Koła Sybiraków - Jerzy Orabczuk wręczył w trakcie środowej sesji kolejne odznaczenia. Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Strzegomiu – Maria Michalec otrzymała Odznaką Honorową Sybiraków, a dyrektor Gimnazjum nr 1 – Beata Ślipko Krzyż Obrońców Kresów Wschodnich. Dodatkowym akcentem było podziękowanie uczniów gimnazjum – Pawła Wrońskiego i Mateusza Tatarka, laureatów konkursu historycznego „Niezłomni – zapomniani”, złożone na ręce dyrektor placówki za opiekę merytoryczną i przygotowanie do konkursu.

Ważnym punktem sesji było wystąpienie etatowego członka zarządu powiatu świdnickiego – Sabiny Cebuli, w którym podziękowała za przeznaczenie kwoty 100 tys. zł na remont pomieszczeń w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu z przeznaczeniem na Warsztaty Terapii Zajęciowej. Całościowy koszt remontu wyniesie 400 tys. zł, z czego 300 tys. zł przekaże Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Radni w dalszej części sesji podjęli wiele uchwał w sprawie:
a) zmian wieloletniej prognozy finansowej Gminy Strzegom,
b) zmian budżetu gminy Strzegom na 2013 rok,
c) sprawozdania z pracy stałych komisji Rady Miejskiej w Strzegomiu za 2012 rok,
d) planu pracy stałych komisji Rady Miejskiej w Strzegomiu na 2013 rok,
e) podziału gminy Strzegom na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic
i siedzib obwodowych komisji wyborczych,
f) o odmowie uchylenia przez Radę Miejską w Strzegomiu uchwały Nr 81/12 Rady
Miejskiej w Strzegomiu z dnia 30 października 2012 r. w sprawie uznania skargi
Pani Teresy Kopciuch za bezzasadną,
g) przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
obszarów położonych w obrębie 2 miasta Strzegom,
h) przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
obszarów położonych w obrębie wsi Graniczna oraz w obrębie 2 miasta Strzegom,
i) uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów
położonych w obrębie 3 miasta Strzegom.

Dodajmy, że w uchwale budżetowej zostały wprowadzone środki na remont świetlicy wiejskiej i biblioteki w Żółkiewce – 40.000,00 zł, remont świetlicy wiejskiej w Rogoźnicy - 65.000,00 zł oraz na zakup wyposażenia Izby Tradycji Ziemi Strzegomskiej – kwota 55.000,00 zł, z czego kwota 24.999,00 zł to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Po głosowaniu w sprawie uchwał radni złożyli wnioski do realizacji przez burmistrza Strzegomia. Na zakończenie wiceprzewodnicząca rady – Maria Michalec odczytała pismo dotyczące stanowiska wojewody dolnośląskiego w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Strzegomiu, który nie stwierdził istotnego naruszenia prawa w uchwale podjętej w dniu 12 grudnia 2012 r.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group