Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Obradowali radni w Strzegomiu

Czwartek, 30 sierpnia 2018, 11:43
Aktualizacja: 11:45
Autor: red
Strzegom: Obradowali radni w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu odbyła się jedna z ostatnich sesji Rady Miejskiej w kadencji 2014–2018.

Radni przegłosowali uchwałę ws. udzielenia pomocy finansowej powiatowi świdnickiemu w wys. 80 tys. zł na przebudowę drogi powiatowej nr 2883D w Godzieszówku, która jest w złym stanie technicznym i wymaga przebudowy.

Kolejna uchwała dotyczyła zaciągnięcia pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wys. 445,5 tys. zł na zadanie inwestycyjne pn: "Zakup i montaż energooszczędnego oświetlenia - lamp hybrydowych w gminie Strzegom". Źródłem spłaty zaciągniętej pożyczki będą dochody własne gminy. Spłata pożyczki nastąpi w latach 2019-2024.

W związku z ujednoliconymi wymogami ministra środowiska w zakresie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania odpadów komunalnych oraz w związku z kończącą się umową na odbiór odpadów komunalnych, powstała konieczność uchwalenia nowego Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Strzegom. Podjęto również uchwałę ws. określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.

Ponadto przegłosowano uchwały ws.: zmian wieloletniej prognozy finansowej gminy Strzegom na lata 2018-2027, zmian budżetu gminy Strzegom na rok 2018, uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w obrębie 3 miasta Strzegom, uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu we wsi Międzyrzecze oraz ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania na terenie gminy Strzegom miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group