Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 643
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Graniczna: Obwodnica dla Granicznej

Czwartek, 20 października 2022, 9:26
Autor: red
Graniczna: Obwodnica dla Granicznej
Fot. UM Strzegom
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w Warszawie wyniki piątej edycji Programu Inwestycji Strategicznych z Rządowego Funduszu "Polski Ład" – Rozwój stref przemysłowych.

Gmina Strzegom otrzymała 25 mln zł na zadanie pn. "Poprawa warunków obsługi i rozwoju terenów inwestycyjnych wydobycia i przeróbki granitu w Granicznej poprzez skomunikowanie z DK 5".

Realizacja tego bardzo ważnego zadania połączy tereny aktywności gospodarczej o powierzchni 109 ha, na których działają trzy firmy, które wydobywają i przerabiają granit.

Ponadto tereny przeznaczone pod działalność gospodarczą, produkcję o pow. 48 ha dzięki wnioskowanemu łącznikowi - poprzez Al. Wojska Polskiego - uzyskają dostęp do DK 5. Inwestorzy byli nimi zainteresowani, ale brak jakiegokolwiek skomunikowania z "krajówką" czyniło te tereny bezużytecznymi.

Wnioskowany łącznik umożliwi także dowóz granitu na bocznicę PKP, która znajduje się 300 m od zjazdu na Al. Wojska Polskiego. Łącznik wyprowadzi także ruch setek samochodów ciężarowych dziennie z miejscowości Graniczna, z której rocznie wywozi się milion ton kruszywa.

Dodajmy jeszcze, że 17 października br. w Strzegomiu odbył się terenowy briefing prasowy w związku z otrzymaniem przez naszą gminę 25-milionowej dotacji. W briefingu uczestniczyli m.in.: Michał Dworczyk - minister-członek Rady Ministrów, Ireneusz Zyska - wiceminister klimatu i środowiska oraz Marcin Gwóźdź - poseł na Sejm RP.
- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za znakomitą współpracę z administracją rządową, dzięki której Ziemia Strzegomska może się tak harmonijnie rozwijać - podkreśla burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group