Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożarzysko: Obwodnica Pożarzyska

Środa, 1 grudnia 2021, 17:17
Autor: red
Pożarzysko: Obwodnica Pożarzyska
Fot. UM Żarów
Pierwszy etap prac przy budowie obwodnicy Pożarzyska, który obejmował przygotowanie konstrukcji drogi gminnej, dobiegł końca.

Z uwagi na większy nakład prac niż początkowo zakładano, realizacja inwestycji nieco się przedłużyła. Zadanie realizowane było we współpracy z Kopalnią Granitu Siedlimowice.

- Realizację inwestycji rozpoczęliśmy pod koniec 2020 roku. Roboty miały zakończyć się w czerwcu, ale ze względu na dużo większy nakład prac niż początkowo planowaliśmy, przedłużyliśmy budowę. W ramach pierwszego etapu została wykonana podbudowa jezdni pod warstwę asfaltową – mówi Sebastian Jarosz zastępca kierownika Kopalni Granitu Siedlimowice.

Budowa obwodnicy w Pożarzysku to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców. Droga, która właśnie powstała na tym odcinku, wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Mrowin, Tarnawy, Imbramowic i Pożarzyska, ponieważ wyprowadzi ruch samochodów ciężarowych jadących na bocznicę kolejową w Imbramowicach poza teren zabudowany. Inwestycja będzie jeszcze kontynuowana i w drugim etapie droga zyska nową nawierzchnię asfaltową. W związku z realizacją kolejnej części tej inwestycji, gmina Żarów będzie składać wniosek o dofinansowanie tego etapu prac.

- W drugim etapie prac droga wyłożona zostanie masą asfaltową. Przygotowujemy się do złożenia wniosku o dofinansowanie, które przeznaczone będzie na kontynuację tej inwestycji. Nabór wniosków ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku. Zadanie to realizowaliśmy wspólnie z Kopalnią Granitu Siedlimowice, która zgodnie z podpisanym porozumieniem, zakończyła pierwszy etap prac. Inwestycja była bardzo ważna dla naszych mieszkańców. Obwodnica w znaczący sposób ograniczy ruch samochodów ciężarowych, który przebiega obecnie przez tereny zabudowane: Mrowiny, Tarnawę, Imbramowice, a docelowo również Pożarzysko – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Łączna wartość inwestycji wyniosła 2.097.204,81 złotych. Zgodnie z podpisanym porozumieniem udział firmy Mineral Polska w budowie drogi określono na kwotę 1.222.403,16 złotych. Po stronie gminy Żarów wartość zadania opiewa na kwotę 874.801.65 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group