Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 796
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Oby więcej takich imprez

Wtorek, 22 listopada 2022, 10:19
Aktualizacja: 10:20
Autor: red
Świebodzice: Oby więcej takich imprez
Fot. UM Świebodzice
Świetna frekwencja, cudowna atmosfera, mnóstwo pozytywnych osób, profesjonalne przeprowadzenie, tak można opisać w kilku słowach pierwszą edycję imprezy biegowej pn. Świebodzicka Piątka&Dycha, zorganizowanej przez Klub GVT. Świebodzice długo czekały na takie wydarzenie sportowe, które do niedawna odbywało się w dużych aglomeracjach, takich jak np. Poznań.

Dzięki determinacji, ogromnemu wysiłkowi Prezesa Klubu GVT BMC 3SOFT Świebodzice Zbigniewa Gucwy, który prowadzi działalność sportową wraz ze swoim bratem Andrzejem Gucwą oraz tatą Leszkiem Gucwą i świetnym sztabem pozytywnych ludzi działających w Klubie, zorganizowano wydarzenie, na które mieszkańcy naszego miasta czekali od dawna. Działania Klubu wsparł Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który uczestniczył w imprezie wraz z Zastępcą Burmistrza Miasta Tobiaszem Wysoczańskim oraz Prezesem ZGK Świebodzice Sp. z o.o. Sławomirem Sprawką i Prezesem OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Jarosławem Pizuńskim.
Najlepszą oceną biegu była opinia uczestników, którzy startując, prosili, aby wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarz imprez miejskich.
Organizatorzy na czele ze Zbigniewem Gucwą pomyśleli o najdrobniejszych szczegółach, ale jakże ważnych w organizacji takiej rangi imprezy. Dali możliwość startu najmłodszym zawodnikom, dopasowując dystans do ich formy. Następnie w biegu brały udział starsze dzieci. Organizatorzy nie zapomnieli o rozgrzewce, do której ochoczo zachęcał „Rozbiegany Prowadzący” Jakub Graczykowski, nie dając zmarznąć żadnemu z uczestników. Dopełnieniem świetnego prowadzenia imprezy była energetyczna muzyka, o którą dbał DJ Pawlak. Wszystkich uczestników powitał Burmistrz naszego Miasta Paweł Ozga, składając serdeczne podziękowania Zbigniewowi Gucwie za organizację świetnej imprezy, z kolei Prezes Klubu wyraził słowa uznania dla Burmistrza za pomoc, jaką otrzymał w organizacji wydarzenia.
Burmistrz wraz z Prezesem życzyli wszystkim szczęśliwego dotarcia do mety.

Dzieci wystartowały po godzinie 10:00, a przybyły na bieg wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami, którzy dopingowali swoje pociechy.

Po godz. 12:00 wystartowali dorośli uczestnicy na 5 i 10 km. Trasa prowadziła z Rynku, ulicą Strzegomską na Ciernie i była wyłączona na ten czas z ruchu pojazdów oraz zabezpieczona przez Policję i Straż Miejską.
I miejsce na dystansie 5 km zajął Kacper Stępniak z Klubu GVT, bieg na 10 km wygrał Piotr Ławicki, reprezentant tego samego Klubu. Jak podkreśla Zbigniew Gucwa dystans 10 km, który odbył się w Świebodzicach, jest bardzo ważny, gdyż daje atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Podczas biegu każdy uczestnik wyposażony był w specjalną opaskę biegową, a na linii mety czas był mierzony na specjalnym czytniku. W sumie w biegu wzięło udział około 500 uczestników, we wszystkich kategoriach wiekowych. Zawodnicy reprezentowali wiele miast z całego kraju, m.in. Wrocław, Bydgoszcz, Poznań.
Na zaproszenie Klubu GVT w imprezie uczestniczyli: Harcerze ze Szczepu Harcerskiego IMAGO, Wojsko Obrony Terytorialnej, OSP Dobromierz, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem imprezy. Po dotarciu na metę każdy uczestnik mógł się rozgrzać gorącą herbatą, a najmłodsi mogli posilić się pyszną pizzą. Imprezie towarzyszyła akcja charytatywna dla Antosia Sobeckiego, w namiotach sprzedawano ciasta.
Na koniec biegu najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani na podium przez Burmistrza Miasta Pawła Ozgę, Zastępcę Burmistrza Tobiasza Wysoczańskiego. Najlepsi otrzymali okolicznościowe statuetki, co należy podkreślić, każdy uczestnik, który wystartował i przybył na metę, otrzymał także pamiątkowy medal.

Wydarzenie sfinansowane z Budżetu Gminy Świebodzice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group