Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 691
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ochotnicy już działają

Czwartek, 2 maja 2013, 7:47
Autor: red.
Świebodzice: Ochotnicy już działają
Fot. użyczone
W Świebodzicach powstała Ochotnicza Grupa Ratownicza pod honorowym patronatem burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza. Grupa działa przy Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach. Jej zadaniem będzie zabezpieczanie imprez o charakterze niemasowym, np. festyny rodzinne, imprezy sportowe, rekreacyjne. OGR jest wspólnym projektem MDK i Młodzieżowej Rady Miejskiej.

- Grupa składa się obecnie z 11 osób, które już mają za sobą pierwszy cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej – mówi Piotr Krzyśpiak, opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej Świebodzic. – Docelowo grupa będzie liczyć 25 osób. Głównie są to młodzi ludzie, gimnazjaliści i licealiści, ale zgłosiło się ostatnio także sporo ludzi starszych.

OGR będzie się pojawiać na imprezach miejskich, ratownicy będą ubrani w charakterystyczne koszulki, ułatwiające identyfikację. Grupa czuwała już nad bezpieczeństwem uczestników Zlotu Motocyklowego, ratownicy pojawią się także na Pikniku Lotniczym i akcji Polska Biega.

Ochotnicza Grupa Ratownicza będzie także prowadzić akcje profilaktyczne w szkołach – warsztaty z pierwszej pomocy i pogadanki prozdrowotne. Finałem corocznej akcji profilaktycznej będzie turniej pierwszej pomocy dla placówek oświatowych z naszego miasta.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt pod nr tel. 74 666 95 70.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group